banner6

Ailenin iftiharı

Ordu'da görevde iken açılan ateş sonucu şehit olan Uzman Jandarma Kıdemli Çavuş Hacı Emin Pişkin'in ailesi müze ev oluşturdu

Ailenin iftiharı

Ordu'da 3 Ağustos 2010'da bölücü terör örgütü mensuplarınca trafik görevleri esnasında açılan ateş sonucu şehit olan Uzman Jandarma Kıdemli Çavuş Hacı Emin Pişkin'in ailesi tarafından müze ev oluşturuldu.
Şehit evinde yapılan müzede Şehit Uzman Jandarma Kıdemli Çavuş Hacı Emin Pişkin'e ait askeri kıyafetler ve özel eşyaların yanında, takdirnameleri, madalyası ve fotoğrafları yer alıyor. Şehidin eşi Tülün Pişkin komşuları ve silah arkadaşlarınca sık sık ziyaret edilen müze evlerinin kendilerini gururlandırdığını ve her iki çocuğunu da asker yapmak istediğini belirtti.

 


 

  ADANA (İHA) - Ordu İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli iken 3 Ağustos 2010 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca trafik görevleri esnasında açılan ateş sonucu şehit olan Uzman Jandarma Kıdemli Çavuş Hacı Emin Pişkin'in ailesi tarafından müze ev oluşturuldu. 

  Çukurova ilçesinde ikamet eden ailenin oluşturduğu müze eve Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kurmay Albay Murat Koç ve Çukurova Kaymakamı Abdulhamit Erguvan tarafından ziyaret edilerek, evin girişine Şehit Jandarma Evi levhası asıldı.

  Şehit evinde yapılan müzede Şehit Uzman Jandarma Kıdemli Çavuş Hacı Emin Pişkin'e ait askeri kıyafetler ve özel eşyaların yanında, takdirnameleri, madalyası ve fotoğrafları yer alıyor.   Şehidin eşi Tülün Pişkin komşuları ve silah arkadaşlarınca sık sık ziyaret edilen müze evlerinin kendilerini gururlandırdığını ve her iki çocuğunu da asker yapmak istediğini belirtti.

 
 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER