banner6

AK Parti’de bir ilk

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Faruk Çelik, il genelinde kadın ve gençlik kollarının belirlediği evlere kurulan teknoljik sistemle evlerde toplanan vatandaşlara video konferans sistemiyle hitab etti, sorularını cevapladı.

AK Parti’de bir ilk

AK Parti’de bir ilk

 

 

 

 

 

Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) - AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Faruk Çelik, il genelinde kadın ve gençlik kollarının belirlediği evlere kurulan teknoljik sistemle evlerde toplanan vatandaşlara video konferans sistemiyle hitab etti, sorularını cevapladı.

 

Bakan Çelik’ten video konferans 

Son olarak farklı bir çalışmaya imza atan Bakan Faruk Çelik, video konferans sistemiyle evlere konuk olarak, düşüncelerini paylaştı, sorulara cevap verdi.

www.akurfa.tv adresinde, cep telefonları ve bilgisayarları aracılığıyla Bakan Çelik’i dinleyen Urfalılar, uygulamanın bir ilk olduğuna dikkat çektiler.  

1 Kasım seçimlerine sayılı günler kala ev ziyaretlerine ağırlık veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Faruk Çelik, siyasette bir ilki gerçekleştirerek, teknolojiyi siyasetle buluşturdu.

Konuk olduğu evlerde, video konferans sistemi aracılığıyla bağlantı kurulan pek çok eve de aynı andan hitap eden Bakan Çelik, ekranları başındaki binlerce kişiye interaktif bir şekilde hitap etti.  

Önce seçim çalışmalarına ve ülkenin içinde bulunduğu tabloya dikkat çeken bir konuşma yapan Çelik, daha sonra hanelerden şahsına yöneltilen sorulara cevap verdi.

 

Aynı anda çok sayıda evde, çok sayıda vatandaş Bakanı dinledi

Evlerinde, konu komşularıyla birlikte Bakan Faruk Çelik’i dinleyen ve sordukları sorulara anında cevaplar alan Urfalılar, yeni uygulamadan son derece memnun olduklarını, evlerinde rahatça oturup, çaylarını yudumlayarak ve de hiç zorlanmadan, soğuk ve sıcaktan, kalabalıktan etkilenmeden Bakanı dinlediklerini ve sorularına da cevap aldıklarını belirttiler.

Zamanın darlığı nedeniyle böyle bir çalışmaya imza attığı öğrenilen Bakan Faruk Çelik’in seçim gününe kadar, yüzlerce eve bu şekilde konuk olacağı öğrenildi.

Aynı anda internet üzerinden de yayınlanan video konferansa, Urfalılar www.akurfa.tv adresinden erişebiliyorlar.

Bu arada AK Parti teşkilatının, Faruk Çelik’in video konferans sistemiyle evlere konuk olmadan önce, bütün Urfalılara bilgi vereceği öğrenildi.  

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2015, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER