banner6

"Ak Partililer de bana oy verir"

Hakkındaki soruşturma nedeniyle görevden alınan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, bağımsız aday olduğunu açıkladı

ADANA (İHA) - İçişleri Bakanlığı'nca 4 yıl önce görevinden alınan Aytaç Durak, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bağımsız aday oldu.

  İçişleri Bakanlığı'nca hakkındaki soruşturmanın selameti nedeniyle 4 yıl önce Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden alınan Aytaç Durak, tekrar aday olmak için anket çalışması başlattı.

  Adana'da 5 kez Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen ancak İçişleri Bakanlığı tarafından 28 Mart 2010'da görevden alınan Aytaç Durak, 6. kez başkanlık yarışı için bağımsız aday oldu.

  İl Seçim Kurulu'na adaylık başvurusunu yaptıktan sonra Adana Adliyesi önünde basın açıklaması yapan Durak, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçim için Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için bağımsız aday olduğunu açıkladı. Daha önce 5 kez Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Aytaç Durak, "Adanalıların 4 yıldır milli iradeleri çiğnenmektedir. Sandıktaki oylar hiçe sayılmakta. Mısır'da oy namustur diyenlerin, Adanalıların oyuna saygı göstermemesi bu tepkiyi vatandaş dalga dalga üstüme getirdi. Sandıkta hesap soralım aday ol diye ısrar ediyorlar. Bu halk beni 5 defa seçti, ne işim var diyorum. Olmaz çakılan çiviyi söktüler, yerine yeniden çakacağız diyorlar" dedi.

  Hakkındaki incelemenin 4 yılda bitirilemediğini söyleyen Durak, şöyle devam etti:

  "4 yılda 86 müfettiş araştırma yaptı. Hiçbir suç yok. Bir tek sabıka kaydım yok. Adanalılar ahmak mı? 5 defa niye seçiyorlar beni. 5 defa seçtikleri bu adamın peşini bırakırlar mı sanıyorsunuz. İtibarım sarsılsın diye beni görevden uzaklaştırınca, itibarım sarsıldı mı? Beni cezaevine attılar. Allah'a şükür beraat ettim. Suç yok bulamadılar. Bu milli irade Adana'da sandıkta tekrar tecelli edecektir. Anketler bunu gösteriyor. Adanalıları tekrar teşekkür ediyorum. Seçim sonucunu da müjdeliyorum. Bu seçim, iktidar ile Adanalıların hakkını gasp edenler ile ona cevap vereceklerin temsilcisi arasında geçecek. Ben AK Partilileri karşıma almıyorum, onlar da bana oy verirler."

  2004 yerel seçimlerinde AK Parti'den Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilen Aytaç Durak, 2009 seçimlerinde AK Parti'den aday gösterilmeyince MHP'den aday olarak Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilmiş, ardından İçişleri Bakanlığı tarafından hakkındaki iddiaların soruşturulması için geçici olarak görevinden alınmıştı.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2014, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER