AK Parti’nin sözü senet

AK Parti Adana Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ünüvar, seçim gezisinde partileriyle diğer partilerin seçim beyannamesini kıyasladı:

AK Parti’nin sözü senet

Ak Parti’nin sözü senet
ADANA (İHA) - AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, AK Parti'nin seçim beyannamesindeki vaatleriyle diğer partilerin beyannamelerindeki vaatler arasında çok ciddi "taahhüt" farkı bulunduğunu belirterek, "Bizim sözümüz taahhüttür, senettir. Çünkü AK Parti ne söz verdiyse onu yapar" dedi.
1 Kasım'da yapılacak 26. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimi için çalışmalarını sürdüren Ünüvar, Ceyhan Öğretmenevi'nde oda, borsa ve sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileriyle kahvaltı yaptı. Ünüvar, daha sonra esnaf ziyaretlerinde bulunarak, vatandaşlarla sohbet etti, destek istedi. AK Parti Ceyhan İlçe Başkanlığında meclis üyelerinin istişare toplantısına katılan Ünüvar, tarım makineleri üreten bir fabrikada işçilerle öğlen yemeği yedi. Ünüvar, ayrıca, Eğitim-Bir-Sen ve Sağlık-Sen üyeleriyle bir araya geldi.
Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Ceyhan'daki temasları sırasında yaptığı açıklamalarda, 1 Kasım'da yapılacak seçimin Türkiye'nin kader seçimi olduğunu ifade etti. Bu seçimin sadece AK Parti'nin değil, tüm Türkiye'nin seçimi olduğunu vurgulayan Ünüvar, "AK Parti 1 Kasım'da tek başına iktidara geldiğinde sadece AK Partililer sevinmeyecek. Belirsizlikten beslenen kesimler dışındaki herkes sevinecek. Onun için bu seçim çok önemli. Bunu Türkiye adına istiyoruz. Türkiye'nin bu belirsizlik ortamından kurtulması ve yeniden güçlü, huzurlu ve istikrarlı bir hükümetin kurulması adına istiyoruz. Biz 2023 hedeflerine ancak böyle ulaşabiliriz. Biz 100. yılımızda Türkiye'yi eğitimde, sanatta, sporda, tarımda, sanayide, ticarette her alanda çok güçlü bir konuma getirmek istiyoruz. Bu söylediklerime buradaki herkes katılır ve bunu sandığa yansıtırsa biz Ceyhan'da da Adana'da da Türkiye'de de yüzde 50'yi geçeriz. Bundan herkes kazanır. Çünkü AK Parti, seçim kazandıkça ülkeye kazandıran bir partidir" diye konuştu.
Bugün Türkiye'de tek başına iktidar olma ihtimali olan yegane partinin AK Parti olduğunu vurgulayan Ünüvar, şöyle devam etti:
"Diğer partilerin genel başkanlarının açıklamalarına bakarsanız onların iktidar olma amaçları yok. Sayın Kılıçdaroğlu, 'bizim oy bandımız yüzde 29'larda' diyor. Yüzde 29'la tek başına iktidar olunamaz. MHP'ye 'yüzde 20 al, seçime girme' desen 'tamam' der. MHP'nin yüzde 20 alma ihtimali yok. CHP yüzde 30'a, MHP yüzde 20'ye, öteki parti de eski rakamına razı. Ama biz buna razı değiliz. AK Parti 12 yıl boyunca bu ülkeye çok şeyler kazandırdı. Bu kazandırdıklarının da millet farkında. Biz yeni şeyler yapmak istiyoruz. Geçmişte bu ülke koalisyonlardan çok çekti, artık çekmesin. İnşallah 1 Kasım'da önümüzde çok önemli bir imkan var. Bu imkanı çok iyi değerlendirelim. Bu imkanı değerlendirirsek hem Ceyhan hem Adana hem Türkiye hem de bölgede istikrarın sembolü olması hasebiyle bütün dünya kazanacaktır."
Partilerin açıkladığı seçim beyannameleriyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, "AK Parti'nin asgari ücret, taşeron işçiler, emekliler ve diğer konularla ilgili açıklamaları son derece sorumlu, son derece hesaplı ve son derece de uygulanabilir vaatlerdir. Biz muhalefet gibi bol keseden atamayız. Bunların bir hesaba dayanması gerekiyor. Çünkü bugün söyleyeceklerimiz bir ay sonra bizi bağlayacak. Biz tek başına iktidarı kafaya koyduk ve tek başına iktidara geleceğiz. Bizim yaptığımız açıklamaları lütfen bu mahiyette değerlendirin. Diğerlerinin 'zaten biz koalisyon ortağıyız, zaten buna gücümüz yetmez' bahanelerini de hazırladıklarını düşünüyoruz. AK Parti'nin vaatlerini, açıklamalarını bu çerçevede değerlendirin. Aslında buna vaat değil, taahhüt demek lazım. AK Parti taahhüt ediyor. Bugün açıklıyorum, bir ay sonra benim karşıma çıkacak. Bir ay sonra açıklamamız bizi bağlayacak. CHP'yi veya MHP'yi bağlamayacak. Onların yaptığı açıklamalarla bizim yaptığımız açıklama arasında çok ciddi bir taahhüt farkı vardır. Bizim sözümüz taahhüttür, senettir. AK Parti ne söz verdiyse onu yapar" dedi.
Ceyhan'daki temasları sırasında Ünüvar'a, Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Ulu, yönetim kurulu üyeleri ile kadın ve gençlik kolları üyeleri eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2015, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2