Akademisyenler de kan bağışladı

Kan bağışına destek vermek ve kan bağışı bilincini geliştirmek amacıyla Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Kızılay ile önemli bir kampanyaya imza attı.

Akademisyenler de kan bağışladı

Akademisyenler de kan bağışladı

 

 

 

 

 

ADANA(İLKHABER) - Kan bağışına destek vermek ve kan bağışı bilincini geliştirmek amacıyla Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Kızılay ile önemli bir kampanyaya imza attı. İki yıldır Türk Kızılayı ile Çukurova Üniversitesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği kan bağışı kampanyası, bu yıl da ÇÜ Eğitim Fakültesi önüne kurulan stantta akademisyen ve öğrencilerin ilk kan bağışını yapması ile start aldı.

 

Her yıl geleneksel olarak Türk Kızılay’ı tarafından Çukurova Üniversitesi yerleşkesine kurulan stantlarda gerçekleştirilen kan bağışı kampanyası bu yılda yapıldı. Çukurova Üniversitesi ve Kızılay’ın ortak çalışmasıyla akademisyenlerin ve öğrencilerin kan bağışında bulunması amaçlanan kampanya kapsamında kan bağışında bulunan bağışçılar adına bir de fidan dikildi.

 

Kan Bağışına Yoğun İlgi…

Sabah saatlerinde Kızılay standını ziyaret eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ile görüştü. Stantlarda kayıtlarını yaptıran öğrenci ve akademisyenler de Kızılay Tırı’na geçerek kan bağışında bulundu. Bağışçılara ikramlarda bulunulurken Kızılay Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar adına, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu’na, verdiği desteklerden dolayı teşekkür belgesi takdim etti.

 

Prof. Dr. Fenercioğlu: “Sosyal Sorumluluk Projelerini Önemsiyoruz…”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Fenercioğlu, kan bağışı kampanyasının Çukurova Üniversitesi’nin sosyal sorumluluk çalışmalarından sadece biri olduğuna vurgu yaparak, “Türk Kızılay’ı ile birlikte düzenlediğimiz geleneksel kan bağışı kampanyasıyla hem topluma katkı sunmak hem de öğrencilerimizin dikkatini bu konuya çekmek istedik. Bu anlamlı kampanya için bize destek veren öğrencilerimize, çalışanlarımıza, Türk Kızılay’ına ve başta Değerli Başkanı Ramazan Saygılı olmak üzere tüm çalışanlarına çok teşekkür ederim.” dedi.

 

Öğrencilere Kan Ve Kan Vermenin Önemi Konusunda Eğitim Verildi.

Kızılay Şube Başkanı Ramazan Saygılı ise, Kızılay Kan Uzmanlarının 10 gün boyunca kanın insan hayatı açısından önemi ve kan verme bilincinin gelişmesi için derslere girerek öğrencilere eğitim verdiklerini söyledi. Bir hafta boyunca Kızılay Tırı’nın Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi önünde olacağını bildiren Ramazan Saygılı, öğrenci ve akademisyenlere kan bağışında bulunmaları konusunda çağrı yaptı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2015, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2