banner6

Akbaba'dan aile içi iletişim konferansı

Ak Parti Adana İl Kadın Kolları tarafından "Anneler Günü"nedeniyle düzenlenen "Aile İçi İletişim" konulu konferans Seyhan Kültür Merkezi'nde düzenlendi.

Akbaba'dan aile içi iletişim konferansı
Akbaba’dan aile içi iletişim konferansı

 

 

ADANA(İLKHABER) – Ak Parti Adana İl Kadın Kolları tarafından “Anneler Günü” nedeniyle düzenlenen “Aile İçi İletişim” konulu konferans Seyhan Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

AK Parti Adana İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Kadın Kolları üyeleri ve vatandaşların katıldığı konferansın açış konuşmasını yapan İl kadın Kolları Başkanı Emine Karaköse, etkinliklerine ilgi gösterip gelen herkese teşekkür etti.

İletişim uzmanı ve Yazar Fatih Akbaba da konferansta yaptığı konuşmada iletişimin aile içinde başladığına dikkat çekerek, evlilikte eşlerin birbirleriyle, anne-babalarıyla ve çocuklarıyla olması gereken aile içi iletişim yöntemlerini anlattı. Evliliğin eskimemesi için yapılacak davranışlardan bahseden Fatih Akbaba, kimi zaman güldürdü, kimi zamanda söyledikleriyle düşündürürken, konferansın sonunda merhum Tenzile Erdoğan için okuduğu şiir ile duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

Fatih Akbaba, “Evlilikte ‘Aile İhtiyaç Listesi'dürüstlük, sadakat, sabır ve sorumluluktur. İyi bir evlilik için gerekenler sıralandığı zaman dürüstlük konusu başı çeker. Bir insan dürüst değilse asla sadık kalamaz. İnsan yaratılırken Allah’a bir söz verdi. Dünyaya gelince ise verdiği bu söze sadık kalmadı. Allah’a verdiği sözü tutmayan, size karşı hiç tutmaz. Günümüzde evlenecek olan adaylarda; İşi var mı? SSK’sı var mı? Evi var mı? Arabası var mı? Sorularına cevap aranıyor. Olsa ne olur ki? İmanı var mı? diye soran yok.” dedi.

Ailenin güzelliğinin saklanan sırlarda olduğunu belirten Akbaba, aile mahremiyetinin önemine dikkat çekerek, “Çünkü artık siz bir ailesiniz. Asla aranıza kimse girmemelidir. Kendi ailelerinizi, arkadaşlarınızı ve iş çevrelerinizi aranıza sokmayın. Paylaşılan ne varsa içeride kalmalıdır” ifadesini kullandı.

Gerçek mutluluğun zihinsel sadakatten geçtiğinin altını çizen Fatih Akbaba, “Sakın ha eşler olarak kıyaslama yapmayın. Unutmayın ki; ‘Elde ne kadınlar, ne erkekler var'diyerek zihninizi ve sevginizi zorlamayın, yormayın ve kendinizi kandırmayın. Dışarıda size göstermelik iyi davranan insanlar ise bir başkasının eşidir. Eşinizi başkalarının eşiyle kıyaslamayın. Senin için en iyi eş, en ideal eş zaten senin elinde bulunuyor. Eşiniz sizin için var. Ve onu özel kılan sizin eşiniz olmasıdır. Biz evliliği sadece kendi mutluluğumuzun olması gereken yer olarak düşünüyoruz. Oysa evlilik bir kişinin mutlu olduğu yer değil, bütün bireylerin mutlu olduğu yer olduğu zaman aile huzurlu olur." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42