banner6

Akıllı dokunuş değer artırdı

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Aldırmaz'ın sloganı ile Karahan Köyü'ndeki iki arsa şeffaf ihale satıldı

Akıllı dokunuş değer artırdı
Akıllı dokunuş
değer artırdı

Zekeriya ŞAHİN
ADANA(İLKHABER) - Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'ın Adana'ya biraz daha estetik kazandırmak, biraz daha gelir sağlamak, Adana'nın daha da yaşanabilir,  arsalarının da değer kazanabilmesi amacıyla ürettiği"Ortak akıl, ortak başarı"sloganı meyvesini vermeye başladı. Daha düne kadar kimsenin yüzüne bakmadığı arsalar "Akıllı dokunuşlar"sayesinde artık değer kazanıyor. Buna son örnek Yeni Adana İmar İnşaat A.Ş.'de dün yapılan ihaleydi. Çukurova İlçe'de Karahan Köyü'nde bulunan 22-E-11 pafta, 11732 ada, 1 parselde bulunan 105.600 metre kare arsa "Akıllı dokunuş"ile değerlendirildi ve kanut alanı bünyesinde değerlendirilmek amacıyla şeffaf ihaleyle satışı sunuldu.
Yeni Adana İmar İnşaat A.Ş.'de dün aynı bölgede iki ayrı arsanın ihalesi yapıldı. Yeni Adana İmar İnşaat A.Ş. Genel Müdürü Burhan Seçmen'in Yardımcısı Önder Özergin başkanlığında toplanan ihale komisyonunun satışa çıkardığı ve "Akıllı Dokunuş"ile yoğunluğu 1.20'ye çıkarılan arsa 16 milyon 51 bin 200 lira muhammen bedelle satışa çıkmıştı. Açık artırma usulüyle satışa çıkan arsaya Balak Petrol Otomotiv İnşaat Malzemeleri, Turizm ve İnşaat Taahhüt Gıda Ticaret Limited Şirketi katıldı. Şirket temsilcisi Murat Balak, açık artırmada 16 milyon 150 bin artı KDV teklif etti.
İhale Komisyonu Başkanı Önder Özergin de teklifi kabül ederek, ihalenin 10 gün içinde sonuçlanacağını belirtti.
"Akıllı Dokunuş" ile arsalarının değerini katmerleştirip yarınlara akıllı yatırımlar yapmayı planlayan Yeni Adana İmar İnşaat A.Ş. Çukurova İlçesi Karahan Köyü'nde 22- E-11 pafta, 11727 ada 2 parselde bulunan 43 bin 095 metre kare arsa ile, 1 parselde bulunan 2 bin 131 metre kare arsası da ticaret alanı, akaryakıt istasyonu yapımı için satışa sundu. Toplam 45 bin 226 metre kare arsalar KDV hariç 10 milyon 447 bin 206 liradan açık artırmaya çıkarıldı. İhaleye giren Yapsan Yapı ve İnş. San. Ltd. Şti. KDV dahil 7 milyon lira teklif etti.
İhale Komisyon Başkanı Önder Özergin, teklifin muhammen bedelin altında olduğunu ve sonucun 10 gün içinde belli olacağını ifade etti.
İhalenin ardından İhale Komisyon Başkanı Özergin, Murat Balak'ı tebrik ederek, işlerinde başarılar diledi.
Balak Şirketi'nin temsilcisi Murat Balak, daha sonra Yeni Adana İmar İnşaat A.Ş. Genel Müdür'ü Burhan Seçmen'i makamında ziyaret etti. Seçmen Balak ve avukatını tebrik eterek, başarı dileğinde bulundu.
 
Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42