banner6

Akıllı duraklar yaygınlaşıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi, “Akıllı Duraklar”ın sayısını 10’a çıkarıyor.

Akıllı duraklar yaygınlaşıyor

Version:1.0 StartHTML:0000000234 EndHTML:0000006563 StartFragment:0000002793 EndFragment:0000006527 SourceURL:file://localhost/Users/G5/Desktop/1%20METADANA (İHA) - Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı vatandaşı kışın yağmurdan ve soğuktan, yazın sıcaktan koruyan klimalı durak uygulamasına ilk olarak Dörtyol Kavşağı ile Baraj Yolu 7. Durak’ta başlamıştı. Bu durakların vatandaşların memnun olması üzerine sayılarının artırılması kararlaştırıldı.

  Adana’nın yolcu yoğunluğu yüksek bölgelerinde akıllı durak uygulamasına geçildi. Daha önce akıllı durak yerleştirilen Dörtyol Kavşağı’ndaki durak yetersiz kalması üzerine daha uygun bir yere monte edildi ve Dörtyol Kavşağı’na daha büyük bir akıllı durak yapımına başlandı.

  Adana Büyükşehir Belediyesi kentin her bölgesinde akıllı durak uygulamasına geçmek için çalışmalarını sürdürüyor. İlk etapta çeşitli noktalarda 10 yeni akıllı durak yapılacak.

  Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adanalı’ya en iyi hizmeti verebilmek çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

  Vatandaşların toplu taşıma araçlarını beklerken olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için akıllı durakları yaygınlaştırma kararı aldıklarını anlatan Zihni Aldırmaz, “Bunun yanında engelli kardeşlerimizi de unutmadık. Bu duraklardan engellilerin de yararlanması için gerekli düzenlemeleri yaptık. Hedefimiz Adana’daki tüm durakları bu hale getirmektir. Bunun çalışmalarına başladık. Şimdilik 10 durakta bu uygulamaya başladık. Kısa zamanda bunun sayıları daha da artacak” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2014, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER