banner6

Akın Acar’dan fotoğraf tutkunlarına seminer

Edebiyat öğretmeni ve fotoğraf sanatçısı Akın Acar, Adana’da fotoğraf tutkunlarıyla bir araya geldi. Acar, FujiFilm Showroom’da gerçekleştirdiği sunumda, fotoğraf tutkunlarına, “Doğada Makro Fotoğrafçılığı’ anlattı. Çektiği fotoğraflarla sunumunu görsel bir showa dönüştüren Acar, sunumu boyunca ilgiyle izlendi.

Akın Acar’dan fotoğraf tutkunlarına seminer

Süreyya URİ

ADANA (İLKHABER) - Edebiyat öğretmeni ve fotoğraf sanatçısı Akın Acar,  Adana’da fotoğraf tutkunlarıyla bir araya geldi.  Acar,    FujiFilm Showroom’da  gerçekleştirdiği sunumda, fotoğraf tutkunlarına, “Doğada Makro Fotoğrafçılığı’  anlattı. Çektiği fotoğraflarla sunumunu görsel bir showa dönüştüren Acar,  sunumu boyunca ilgiyle izlendi. 

Dağadaki her canlının bir varlık görevi bulunduğuna işaret eden Acar, önce doğayı ve böcekleri sevmek gerektiğini söyledi.

Fotoğraf sanatının öneminden söz eden Acar, birçok bilim kurgu filmindeki korkunç yaratıkların doğadaki küçücük böceklerden esinlenerek yapıldığını hatırlattı.

Fotoğraflarında fhotoshop algısı varmış gibi görünse de asla fhotoshop kullanmadığını belirten Acar, doğayı bir stüdyo gibi kullandığını belirterek, fotoğraf tutkunlarına  fotoğraf çekerken doğadaki renklerden ışıklardan, nemden ve bitkilerde sabahları oluşan fotosentezden yararlanmalarını önerdi. Doğru yerde ve doğru zamanda çekilen fotoğraflarla çok güzel sonuçların alınabileceğini dile getiren Fotoğraf Sanatçısı Akın Acar,  fotoğrafçılığın sabır işi olduğunu söyledi. Acar, istenilen bir kareyi çekebilmek için saatlerce, günlerce ve hatta bazen mevsimlerin geçmesini  bile beklemek gerektiğini dile getirdi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER