banner6

 “Aladağ Kadın Atölyesi” projesi desteklenmeye hak kazandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında  “Aladağ Kadın Atölyesi” projesi desteklenmeye hak kazandı.

 “Aladağ Kadın Atölyesi” projesi desteklenmeye hak kazandı

Mehmet Emin Akçay

Özel Haber

ADANA (İLKHABER)-Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında  “Aladağ Kadın Atölyesi” projesi desteklenmeye hak kazandı.

Aladağ’da kadın istihdamının ve kadın emeğine önem veren İlçe Belediyesi bu konuyla ilgili proje hazırladı. Hazırlanan projede konfeksiyon atölyesi kurulması konusu yer aldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı’na başvurulan proje desteklenmeye uygun görüldü.

Konuyla ilgili bilgiler veren Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, ilçelerinde kadın istidamının her geçen gün arttığını söyledi. Bunun için çalışmalar yaptıklarını dile getiren Akgedik, “İlçemizde kadın emeği ve istihdamı gün geçtikçe büyüyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında hazırladığımız “Aladağ Kadın Atölyesi” projemiz desteklenmeye hak kazandı. Proje ile ilçemizde kuracağımız konfeksiyon atölyesi ile 100 kadınımız mesleki beceri kazanarak tekstil alanında ev ekonomisine katkı sağlayacaktır” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER