banner6

Aldırmaz iş kadınlarıyla buluştu

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, uyumlu çalışma ile önemli işler başardıklarını, 'Ortak Akıl Ortak Başarı" anlayışıyla toplumun her kesimine kucak açtıklarını söyledi.

Aldırmaz iş kadınlarıyla buluştu
Version:1.0 StartHTML:0000000230 EndHTML:0000011744 StartFragment:0000002791 EndFragment:0000011708 SourceURL:file://localhost/Users/4/Desktop/vebb/1%20ald%C4%B1rmaz%20i%C5%9Fkad%20bulu%C5%9Fmas%C4%B1%20%207'de/AW000215.TXT

Aldırmaz iş kadınlarıyla buluştu

 

 

 

  ADANA (İHA) - Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, uyumlu çalışma ile önemli işler başardıklarını, 'Ortak Akıl Ortak Başarı" anlayışıyla toplumun her kesimine kucak açtıklarını söyledi. Aldırmaz, "Birlik ve beraberliğimiz devam ettiği sürece, aşamayacağımız engel kalmayacaktır" dedi. 

  Adana İş Kadınları Derneği'nin "Çarşamba Toplantıları"na katılan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, bugüne kadar yaptıklarını ve yeni hedeflerini anlattı. Eşi Serpil Aldırmaz, DASİFED Başkanı Süleyman Onatça, ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez, ÇUGİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, AGİAD Başkanı Ümit Onatça'nın da davetli olduğu toplantı Seyhan Oteli'nde düzenlendi.

 

  TÜRKMEN, "İŞKAD OLARAK SAYIN ALDIRMAZ'IN YANINDAYIZî

  Yönetim kurulu üyeleri ile dernek üyelerinin de katıldığı toplantının açılışında konuşan İŞKAD Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen, derneklerinin faaliyetlerini anlattı. Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaretleri sırasında Zihni Aldırmaz'ın "Her zaman İŞKAD'ın yanındayım" sözünü hatırlatan Türkmen, "Bizleri kırmayıp toplantımıza katıldığı için kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Adana'ya yapılacak her projede biz de Sayın Aldırmaz'ın yanında olacağız. 'Ortak Akıl Ortak Başarı' Adana'nın özlemini duyduğu bir anlayıştı. Sayın Aldırmaz'ın göreve gelmesinden sonra; belediyelerle, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları arasında uyum ve işbirliği başladı. Bu anlayışı yerleştirdikleri için ayrıca Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum" dedi.

 

  "BAYANLARIN OLDUĞU YERDE ESTETİK VAR, NEZAKET VARî

  "Çarşamba Toplantıları"na davet ettikleri için İŞKAD Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen ile üyelere teşekkür eden Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, bayanların elinin deydiği her konunun çok güzel sonuçlandığını vurgulayarak, "Bayanların olduğu yerde estetik ve nezaket var. Toplumumuzda bayanlar çok önemli işler başarıyor" şeklinde konuştu.

  Yönetime geldiklerinde hizip ve kargaşanın hakim olduğunu hatırlatan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, "Ortak Akıl Ortak Başarı anlayışıyla herkese, herkesime kucak açtık. Uyumlu çalışma ile önemli işler başardık. Birlik ve beraberliğimiz devam ettiği sürece aşamayacağımız engel kalmayacaktır" dedi. Aldırmaz, uyumlu çalışma neticesinde Adana'da yüzde 19'larda olan işsizlik oranının, yüzde 12'lere düştüğünü de ifade etti.

 

  "ÇUKUROVA'NIN GELECEĞİ ÇOK PARLAKî

  Bölgesel İşbirliği çerçevesinde Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye, Gaziantep ve Kahramanmaraş'ı 'bir bütün' olarak değerlendirdiklerini anlatan Başkan Vekili Aldırmaz, "Tarihte; Mut'tan Dörtyol'a kadar olan coğrafya Adana'ya dahildi. Tarsus; Adana'nın kazası, Mersin onun kasabası idi. Yani bu coğrafya bölünmez bir bütündür. Hedefler, beklentiler aynı. Bu nedenle bu coğrafyayı biz Çukurova olarak kabul ediyoruz. İstanbul finans merkezi. Ankara yönetim merkezi. Çukurova ise yakın bir gelecekte enerji, ticaret ve turizm merkezi olacaktır. Nüfus ve potansiyel açısından İstanbul'dan sonra ikinci metropol Çukurova olacaktır" dedi.

 

  "23 AYDA 18 KÖPRÜ YAPTIKî

  Kentiçi trafiğini rahatlatmak için 'Akıllı Dokunuş Projesi' kapsamında kavşakları düzenlediklerini, 18 köprü yaptıklarını anlatan Başkan Vekili Aldırmaz, "Adana'da 5 merkez ilçe var ama, tek ilçe gibi yapılanmış. Tapu, maliye gibi önemli kurumlar tek merkezde toplanmış. Ben buraya 'Mecburiyet Caddesi' diyorum. Vatandaşlarımız mecburiyetten gidiyor bu yerlere. Vatandaşlarımız merkeze gittiği için Mecburiyet Caddesi'nin gündüz nüfusu 300 bin, gece nüfusu ise 17 bin. Bunu çözmek, kamu kurum ve kuruluşlarını her ilçeye dağıtmak, insanların yürüme mesafesine taşımak gerek. İşte o zaman Adana'nın trafik sorunu ortadan kalkar" şeklinde konuştu.

 

  "113.500 GENCİMİZE SPOR YAPTIRIYORUZî

  Büyükşehir Belediyesi olarak yeni hedeflerini de açıklayan Başkan Vekili Aldırmaz, "3 ana hedefimiz var; spor-sanat-inanç... Üçünü biraraya getirdiğimiz zaman terör de olmaz" dedi. Bugüne kadar 48 yüzme havuzu, 21'i tribünlü 38 stadı hizmete açtıklarını, 113.500 gence spor yaptırdıklarını kaydeden Aldırmaz, Sarıçam ve Güney Seyhan'daki 2 spor salonunun da tamamlandığını ve yakında hizmete gireceğini söyledi.

 

  "BAŞBAKANIMIZIN MÜJDELERİ BİR BİR YAŞAMA GEÇİYORî

  Başbakan Erdoğan'ın 'Adana Müjdeleri'nin bir bir yaşama geçtiğini hatırlatan Başkan Vekili Aldırmaz, "Bir yıl önceki ziyaretlerinde Adana için 11 müjde vermişti. Bazı müjdeler yaşama geçmişti. Diğer müjdelerle ilgili kendilerine bilgi arzetme fırsatı yakaladım. 35 bin kişilik modern stadyum, 7.500 kişi kapasiteli Spor Salonu, Kapalı Yüzme Havuzu ve Gençlik Merkezi ile ilgili belediyemizin arsalarını temin ettiğini, imar konularını çözdüğünü anlattım. Bunlarla da ilgili kendileri talimat verdi. İnşallah önümüzdeki dönemlerde çok önemli hizmetlerin temellerini atacağız" dedi.

 

  ONATÇA: "SAYIN ALDIRMAZ ADANA İÇİN BİR ŞANSTIRî

  Yaptığı diğer hizmetleri de anlatan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, daha sonra İŞKAD hazırladıkları Adana Tanıtım filmini izlettirdi. İŞKAD üyeleri Aldırmaz'ın sunumunu ve tanıtım filmini çok beğendiklerini ifade ederken, DASİFED Başkanı Süleyman Onatça, "Sayın Aldırmaz Adana için bir şanstır. Akıllı Dokunuşlarla Adana'da çok şey değişti. Bundan sonra da çok güzel hizmetler yapacağınıza inanıyoruz" şeklinde konuştu.

  Soru-cevap bölümünden sonra İŞKAD Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'a "Teşekkür Belgesi" takdim etti, eşi Serpil Aldırmaz'a da çiçek verdi. Av. Türkmen, "Duygulandıran ve onurlandıran sunumu için Sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizim kafamızda Adana ile ilgili bazı sorunlar ve projeler vardı. Anladık ki, zaten kendileri de düşünüyor ve uyguluyormuş" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42