banner6

Alparslan İlkokulu öğrencileri Ata’sını sevgi ve özlemle andı

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 83. Yıl dönümünde Alparslan ilkokulu’nda   saygı, sevgi ve özlemle anıldı. 10 Kasım sabahı saat 09.O5’te sirenler çaldı. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Alparslan İlkokulunda da okul Müdürü Ahmet Yılmaz Özen, Müdür Yardımcıları, öğretmenler ve öğrenciler Ata için saygı duruşunda bulundu.

Alparslan İlkokulu öğrencileri  Ata’sını sevgi ve özlemle andı

ADANA(İLKHABER)-Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 83. Yıl dönümünde Alparslan ilkokulu’nda   saygı, sevgi ve özlemle anıldı. 10 Kasım sabahı saat 09.O5’te sirenler çaldı. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Alparslan İlkokulunda da okul Müdürü Ahmet Yılmaz Özen, Müdür Yardımcıları, öğretmenler ve öğrenciler Ata için saygı duruşunda bulundu.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 83. Yıldönümünde Alparslan ilkokulu Müdürü Ahmet Yılmaz Özen, günün önem ve anlamını belirten bir konuşma yaptı. 

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatının son anına kadar ülkesine hizmet etmiş olan büyük devlet adamı olduğunu belirten Ahmet Yılmaz özen,  “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümsüzlüğe geçişinin 83.yıldönümünde saygı, sevgi, özlem ve rahmetle anıyorum. ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ diyen Mustafa Kemal Atatürk 83 yıl önce bugün aramızdan ayrılmış o çok sevdiği vatan topraklarının sinesine kavuşmuştur. 57 yıllık hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlama bakımından 10 Kasım’ların önemi  büyüktür. Atatürk toplumun her kesimini kucaklayan bir devlet adamıydı. Köylüye, askere, polise, öğretmene, sanatçıya, sporcuya, kadına, çocuk ve gençlere kısacası toplumun tüm kesimlerine değer vermiş ve destek olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 83. yılında yalnızca Türk ulusu değil, dünya ulusları tarafından da sevgi ve saygı gören Büyük Önder Atatürk’ü bir kez daha sevgi ve saygıyla anıyorum” dedi.

10 Kasım sabahı öğrenciler okul bahçesinde toplandılar saatler 09-05’i gösterdiğinde bayraklar yarıya indirildi ve Ata’nın manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı  okundu. Öğrencier Atatürk büstünün önünden geçerek güllerini ve karanfillerini büste bıraktılar. Öğrenciler Ata’larını  şarkılarla  saygı ve minnetle andılar. Saygı ve bağlılıklarını ifade ettikleri çeşitli gösterilerle O’na olan sevgilerini dile getirdiler.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER