banner6

Alt geçitlerin hali içler acısı

Adana’da bulunan alt geçitlerin durumlarının içler acısı halini görüntüledik. Alt geçitlerden özellikle gece saatlerinde kullanılmıyor. Nedeni ise, karanlık veya başlarına bir şey gelme korkusu.

Alt geçitlerin hali içler acısı

Bayram BULUT

 

ADANA (İLKHABER) - Adana’da bulunan alt geçitlerin durumlarının içler acısı halini görüntüledik.

Adana’da bulunan ve insanların korkarak kullandıkları bazı alt geçitler bulunuyor. Alt geçitlerden özellikle gece saatlerinde kullanılmıyor. Nedeni ise, karanlık veya başlarına bir şey gelme korkusu. Adana Merkez Cami önünde yıllardan beri bir alt geçit bulunuyor. Bu alt geçidi kullanan kişi sayısı parmakla sayılacak kadar az.

GÖRÜNTÜLENEN ALT GEÇİT

Alt geçidi kullanmak istemeyenler ise, biraz ileride bulunan eski müze kavşağındaki ışıkların yaya geçitlerini kullanıyor. Alt geçitten geçenlerin üzerine birde lağım sularının damladığı dikkatlerden kaçmıyor. Bunun yanı sıra son olarak Yeşilyurt Mahallesi’nde bulunan Seyhan İşitme Engelliler İlkokulu yanındaki alt geçidin halini görüntüledik.

BERBAT GÖRÜNTÜ

Yeşilyurt Mahallesi’nde bulunan Seyhan İşitme Engelliler İlkokulu yanındaki alt geçidin duvarları yazılamalar yapılmış bir durumda. Duvarlara İngilizce yazılan küfürler yer alırken, merdivenlerin bulunduğu noktada taşlar bulunuyor. Görenlerin korkarak geri çıkacağı bir manzara oluşturan alt geçitte geceleri ışıklandırmanın da olmadığı gözlendi.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİLER

Bilinçsiz kişiler tarafından tahrip edilen ve daha sonrada hiçbir yetkilinin görmediği bu alan bakıma ihtiyaç duyuluyor. Vatandaşlar alt geçit ile yaşadıkları sorunları sosyal medya hesaplarından yaptıkları görsel paylaşımlarla dile getiriliyor. Vatandaşlar, kendini bilmez kişilerin bu alanı tahrip ettiklerini belirtiyor. Bazı vatandaşlar ise sosyal medya paylaşımlarında belediye yetkililerinin görevini yapmamalarından kaynaklı bu sorunun meydana geldiğini ileri sürdüler.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER