banner6

ALTINOK: ATATÜRK MİLLETİN YÜREĞİNDE YAŞIYOR

Demokratik Sol Parti (DSP) Adana İl Başkanı Fatma Altınok, "Atatürk'ün armağan ettiği cumhuriyete sahip çıkmak, her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının temel sorumluluğudur." dedi.

ALTINOK: ATATÜRK MİLLETİN YÜREĞİNDE YAŞIYOR

ADANA(İLKHABER) – DSP Adana İl Başkanı Fatma Altınok, yaptığı açıklamada  Cumhuriyeti tehdit etme ve Atatürk'ün ilkelerini yok saymak için girişimde bulunanların "Türk milletinin Atatürk'ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda ilerlerken kendini geriye çekmeye çalışanlara asla izin vermeyeceğini" bilmeleri gerektiğini belirtti.

Altınok, Atatürk'ün 76. ölüm yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı. Milletin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinde dünya tarihine de damgasını vuran Ulu Önder Atatürk'ün, sadece Türk insanının değil, dünyanın da saygı duyduğu bir lider olarak tarihteki yerini aldığını belirten Altınok, "Atatürk'ün fikirlerine, düşüncelerine, ilkelerine ve ülkemize armağan ettiği Cumhuriyet'e sahip çıkmak, her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının temel sorumluluğudur. Türkiye Cumhuriyeti; vatanını seven, Atatürk'ün ilke ve devrimlerini özümseyen her vatandaş tarafından korunacak ve Türkiye Cumhuriyeti Atatürk'ün söylediği gibi sonsuza kadar yaşayacaktır" dedi.

Bugün Cumhuriyeti tehdit etme ve Atatürk'ün ilkelerini yok saymak için girişimde bulunanların "Türk milletinin Atatürk'ün çizdiği çağdaş uygarlık yolunda ilerlerken kendini geriye çekmeye çalışanlara asla izin vermeyeceğini" bilmeleri gerektiğini kaydeden Altınok, "Kurtuluş Savaşı'nın eşsiz komutanı, Türk milletinin doğumunu sağlayan, Cumhuriyet'imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 76 yıldır Türk milletinin yüreğinde yaşıyor ve yaşamaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle ulusal önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 76. yıldönümünde büyük bir özlem, saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2014, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER