banner6

Amylum Nişaşta'da grev devam ediyor

Amylum Nişasta işçileri grevde 50. Günlerini de geride bırakırken, TEZ KOOP İŞ sendikası Adana Şube Başkanı Hülya Özcan ve Tez KOOP İŞ Sendikası Genel Örgütlenme Uzmanı Muhlis Karslı ve sendikaya üye işçilerden bir grup dün Amylum Nişasta Fabrikası'na giderek işçilere destek verdi.

Amylum Nişaşta'da  grev devam ediyor
Amylum Nişaşta’da  grev devam ediyor

 

ADANA(İLKHABER) - Amylum Nişasta işçileri grevde 50. Günlerini de geride bırakırken,  TEZ KOOP İŞ sendikası Adana Şube Başkanı Hülya Özcan ve Tez KOOP İŞ Sendikası Genel Örgütlenme Uzmanı Muhlis Karslı ve sendikaya üye işçilerden bir grup dün Amylum Nişasta Fabrikası’na giderek işçilere destek verdi.

Amylum Nişasta işçileri, “Direne direne kazanacağız”, “AMYLUM işçisi yalnız değildir” sloganları ile karşıladı. Grevin işçi sınıfının, sendikaların en önemli mücadele silahı olduğunu belirten Tez Koop İş Adana Şube Başkanı Hülya Özcan, Sendikal Platform çatısı altında emekçilerin her zaman yanında olacaklarını belirterek, emeğin ve dayanışma olduğu yerde Tez Koop iş olarak her zaman desteğe hazır olduklarını söyledi.  Grevin anayasal hak olduğunu özellikle vurgulayan Özcan “Adana’da işsizliğin, yoksulluğun en yoğun yaşandığı Çukurova bölgesinde sizlerin başarısı, diğer sınıf kardeşlerinizin de insanca, örgütlü bir yaşam mücadelesini beraberinde getirecektir.İş veren buradan sesimizi duysun Amylum işçisi yalnız değildir. Bu grev sonuçlanana kadar mücadelemiz devam edecektir.” şeklinde konuştu. İşçi sınıfının, sendikaların, örgütlü güçlerin AMYLUM işçisini yalnız bırakmayacağını anlatan Özcan, birlikte mücadelenin zaferi getireceğini söyledi.

“MÜCADELESİZ BAŞARI OLMAZ”

Tez KOOP İŞ Sendikası Genel Örgütlenme Uzmanı Muhlis Karslı ise yaptığı konuşmasında,”Amylum Nişasta işçilerinin mücadelesi bizim mücadelemizdir. Mücadele etmeden hiçbir başarı elde edilemez.Yıllardır sermayenin üzerine kurmuş olduğu baskıları püskürtmek için işçi kardeşlerimiz  birleşmeliyiz. Bu greviniz sonuçlanana kadar sizin yanınızda olacağız.’’dedi.

İŞVEREN İYİ NİYET GÖSTERMİYOR

Tekgıda-İş Şube Başkanı Ayhan Aydoğdu ise, burada yaptığı açıklamada, grevlerinin 50. gününe girdiklerini belirterek, Amylum Nişasta grevinin 2007 yılından beri Adana’da ilk özel sektör grevi olduğunu söyledi.

Toplumun da desteğini alarak en kısa sürede grevlerini sonuçlandırmayı hedeflediklerini söyleyen Aydoğdu, Amylum Nişasta yöneticilerinin grevde bulunan işçilerin evlerine mektup gönderdiğini belirterek, “İşveren ne yaparsa yapsın bir tane arkadaşımız dahi iş başı yapmadıkları sürece bu grevimiz devam edecektir. İşveren iyi niyetli değil. Biz ekmeğimizi istiyoruz. Evimize ekmek götürmek istiyoruz, işverene tekrar çağrıda bulunuyoruz. Biz hakkımızı alana kadar mücadelemize devam edeceğiz.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42