banner6

Anlamlı hediye

Uzun süre lösemi tedavisi gören küçük Ayaz tüm insanlara örnek olacak bir hareket gerçekleştirdi. Lösemi tedavisi sürerken kendisine hediye edilen akülü arabasını, başka hasta çocuğa moral olması için hediye etti.

Anlamlı hediye

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-Uzun süre lösemi tedavisi gören küçük Ayaz tüm insanlara örnek olacak bir hareket gerçekleştirdi. Lösemi tedavisi sürerken kendisine hediye edilen akülü arabasını, başka hasta çocuğa moral olması için hediye etti.

Lösemi hastalığı nedeniyle tedavi gören çok sayıda çocuk bulunuyor. Bu çocukların moral ve motivasyona ihtiyaç duyuyor. Tamda bu nokta aileleri, yakınları ve yardım sever sivil toplum kuruluşu üyeleri devreye giriyor. Çocukların çok istedikleri şeyler bir bir gerçekleştiriliyor. Lösemi hastası çocuklar yapılan bu aktiviteler sayesinde hem moral depoluyor, hem de yardım severliği öğreniyor.

AKÜLÜ OYUNCAK ARABA

Uzun zamandır lösemi hastalığı ile mücadele eden küçük Ayaz’da bu çocuklardan bir tanesi. Kendisine hediye edilen akülü oyuncak arabasının mutluluğunu yaşayan küçük Ayaz, bu akülü aracı gönlünce kullandı. Ayaz büyüdükçe arabayı kullanma konusunda sıkıntılar yaşadı. Çok sevdiği akülü arabası kendisine küçük gelmeye başlayan Ayaz, araca binemeyince ne yapabileceğini düşündü.

ÇOK MUTLU OLMUŞTU

Kendisinin hastanede tedavi olduğu zamandalar akülü aracın ilk hediye edildiği anda yaşadığı mutluluğu hatırlayan küçük Ayaz, aracını kendisinden küçük ve tedavisi devam eden bir lösemi hastası arkadaşına vermeye karar verdi. Aldığı bu karırı Ayaz’ın ailesi de büyük bir sevinçle karşıladı.

KEMAL AMCASINI ARADI

Küçük Ayaz’ın aklına iyi günde ve kötü günde her zaman lösemi hastası çocukların yanında olan Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği Başkanı olan Kemal Yücel amcası geldi. Hemen Kemal Yücel amcasına telefon açan Ayaz, akülü arabasını bir arkadaşına hediye etmek istediğini söyledi. Sebebini de anlatan Ayaz;

HASTA ARKADAŞIM DA SEVİNSİN

“Kemal amca hani sen bana hastanedeyken akülü araba hediye etmiştin ya. Ben artık büyüdüm. Akülü arabamı hastanede ki bir arkadaşıma hediye edebilir miyim. Hani ben mutlu olmuştum ya. Hasta arkadaşım da sevinsin. Hani ben dışarı çıkamıyorum ya. Sen gelip bizden alabilir misin?  Birde Adana Demirspor şampiyon oldu ya. Bana Demirspor forması da getirir misin?” dedi.

ARACI ALARAK TESLİM ETTİ

Bu duygu dolu konuşmanın ardından Küçük Ayaz’a teşekkür eden Kemal Yücel, akülü arabayı alarak, lösemi hastası küçük bir çocuğa teslim etti. Lösemi hastası küçük çocuğun akülü araç mutluluğu görenleri duygulandırdı.  

ÇOK MUTLU OLDUM

Konuyla ilgili bilgiler paylaşan Kemal Yücel, “Yakışıklı savaşçım Ayaz kendisi gibi lösemi hastası bir arkadaşına akülü arabasını hediye etti. Uzun süredir lösemi tedavisi gören Ayaz'ım 2 gün önce telefon ile arayarak tedavisi sırasında kendisine hediye edilen akülü arabasını hastanede lösemi hastası bir arkadaşına hediye etmek istediğini söyledi. Bu durum beni öyle çok mutlu etti ki anlatamam.

Benim yakışıklım düşünceli aslan parçası Ayaz'ım kendisi gibi lösemi ile savaşan kader arkadaşının mutlu olmasını istemiş. Sen çok yaşa hemi çocuk. Ayaz'ımın akülü arabasını alarak hastanede tedavi olan bir çocuğunuza hediye ettik. Akülü arabasını sürerken mutluluğu huzur verdi. Tüm çocuklarımızın şifa bulması umuduyla teşekkür ediyorum Ayaz'ım..”.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER