banner6

Anneler ailenin temel taşı

Aldırmaz'dan Anneler Günü mesajı

Anneler ailenin temel taşı

Anneler ailenin temel taşı


 

  ADANA (İHA) - Adana Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz, Türk toplumunda 'ailenin temel taşı' konumunda bulunan annelerin hakkının asla ödenemeyeceği gibi annelerin çocuklarına verdiği emek ve özverinin de karşılığı olamayacağını söyledi. 

  'Anneler Günü' nedeniyle bir mesaj yayımlayan Aldırmaz, annelerin hakkının ödenmesinin mümkün olmadığını, hayatın her anında annelerimize gereken değeri ve saygıyı göstermemiz gerektiğini dile getirdi. Aldırmaz, ailenin temel taşı olan annelerin gösterdiği özveri ve çocuklarına verdiği emeğin asla karşılığı olamayacağını ifade ederek, annelere gösterilmesi gereken sonsuz saygı ve sevginin bir görev olmadığını vurguladı. Aldırmaz, "Annelerimizin bu sonsuz sevgileri karşısında onlara hayatlarının her gününde destek olmak, gereken saygıyı göstermek asla bir görev değil, içimizden gelen bir duygudur. Dünyada anne sevgisinin yerine konabilecek bir başka duygu yoktur. Ailenin temel taşı olan anneler, toplumun şekillenmesinde de en önemli etkendir. Annelere gösterilebilecek saygının en derinini sunmamız gerekiyor" dedi.

  "Annelerimiz bizlerin baştacıdır" ifadesini kullanan Zihni Aldırmaz, dinimizin de annelere büyük değer verdiğini belirterek, "Cennet anaların ayakları altındadır" hadisini hatırlattı. Aldırmaz, açıklamasını da şöyle sürdürdü; "Anne kavramı kültürümüzde de çok önemli bir yere sahiptir. Vatanı bile "ana" kelimesiyle anlamlandıran bir ulusun çocuklarıyız. Çocukların kişiliğini öncelikle annenin verdiği eğitim ve öğütler oluşturur. Böylesi annelerin olduğu bir toplum da birlik ve beraberliğini korur. Hayattaki tüm sevgiler karşılıklıdır. Biri hariç: o da anne sevgisi. Dünyanın tüm yükünü omuzlarında çeken anneler cumhuriyetimin kurulmasında da büyük emekler vermişler, en büyük fedakarlığı yapmışlardır. Annelere olan borcumuzu asla ödeyemeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm annelerin anneler gününü kutluyor, hepsinin önünde saygıyla eğiliyorum."

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42