banner6

Aralık ayında 1138 araç trafikten men edildi

Adana’da 2021 yılının son ayında yapılan trafik çalışmalarında kusurlarından dolayı 1138 araç trafikten men edildi.

Aralık ayında 1138 araç trafikten men edildi

İbrahim Baysal

ADANA (İLKHABER)- Adana’da 2021 yılının son ayında yapılan trafik çalışmalarında kusurlarından dolayı 1138 araç trafikten men edildi.

 Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Adana Valiliği gözetim ve denetiminde Adana İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2021 yılı Aralık ayı içerisinde toplam 280.818 araç kontrol edildi. Aralık ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 1.138 araç trafikten men edilirken, 634 sürücünün ehliyetine el konuldu.

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2021 yılı Aralık ayı içerisinde kent sınırlarında toplam; 667 maddi hasarlı, 399 yaralamalı, 7 ölümlü olmak üzere toplam 1073 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 572 vatandaş yaralanırken, 8 kişi ise hayatını kaybetti.

Adana Valiliği’nden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verdi;

“Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.”

 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42