banner6

Artuk Bey’den Selahaddin Eyyubi’ye Kudüs sempozyumu

​​​​​​​Mardin Artuklu Üniversitesi, Artuk Bey’den Selâhaddin Eyyübi’ye Kudüs 20. Uluslarası Beytilmekdis Akademik Sempozyumu düzenleyecek

Artuk Bey’den Selahaddin  Eyyubi’ye Kudüs sempozyumu

Kadim şehir Mardin’de bir başka kadim şehir olarak bilinen Kudüs’e özel, önemli bir organizasyon düzenleniyor. Mardin Artuklu Üniversitesi, Artuk Bey’den Selâhaddin Eyyübi’ye Kudüs 20. Uluslarası Beytilmekdis Akademik Sempozyumu düzenleyecek. 2-4 Ekim tarihleri arasında sürecek olan sempozyumda Gazetemiz yazarı Ayten Başabaş Direr de 2 oturuma konuşmacı olarak katılacak. Online olarak yapılacak sempozyum; artuklu.edu.tr, youtube.com, instagram.com hesapları üzerinden takip edilebilecek.

Sempozyum ile ilgili açıklama yapan Ayten Başbabaş Dirier, “Mardin Artuklu Üniversitesinde yapılacak 20.Uluslararası Beytil Makdis Sempozyumu’unda ‘Artuk Bey’den Selâhaddin Eyyûbi’ye KUDÜS’ konusu irdelenecek. Günümüzde bin ve yüz yıl önceki olayların tekerrür ettirilmek istendiği bir sırada, bu sempozyum başından tacı çalınan Kudüs için bir kurtuluş, uyanış vesilesi olur inşallah. İki bildirimim pandemi nedeniyle gidemediğimden, Doç.Cemil  İnan ve Ar.Görevlisi Bülent Ayanoğlu tarafından sunulacak. Sempozyumu düzenleyen  Mardin  Artuklu  Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Coşar ve katılan akademisyenlere başarılar dilerim” açıklamasında bulundu.  

                         

KUDÜS

Kudüs! Ey kanlı, kaygılı, kutlu şehir

Batı gelince sokakların oldu kanlı nehir

Alırken kıymetini biz, sadece biz bildik

Direnmeden teslim edip gözyaşını dindirdik

Ufukta yükselen güneşle parlarken tuğlarımız

Seni kurtarmak, korumak ezeli andımız

 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER