banner6

Aşamalı güvenlik tedbiri aldık

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, 30 Mart Yerel Seçimleri sonucuna şaibe karışmaması için ekstra güvenlik önlemi aldıklarını söyledi.

Aşamalı güvenlik tedbiri aldık

Aşamalı güvenlik tedbiri aldık

 

Halil İbrahim UĞUR

 

ADANA- (İLKHABER) Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, 30 Mart Yerel Seçimlerine şaibe karışmaması için aşamalı olarak güvenlik tedbirleri aldıklarını söyledi. Seçim günü öncesi, seçim günü ve seçim işlemleri sonrasında Adana’da 10 bin güvenlik personelinin görev yapacağını belirten Vali Coş, milli iradenin sandığa yansıması için çalışacaklarını kaydetti.

 

“VATANDAŞIMIZIN OYUNU MUKADDES BİLİYORUZ”

Vatandaşın oyunu mukaddesi bildiklerini söyleyen Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, bu nedenle vatandaşın hür iradesiyle kullandığı oyunun sandığa yansımasına büyük önem verdiklerini kaydetti. Vali Coş, “Adana’da vatandaşın verdiği oyun nereye gittiğini bilmesi, amacına ulaşması, doğru bir şekilde sandığa yansıması ve herhangi bir seçim sonucu üzerinde şaibe doğuran bir olayın yaşanmaması için çalışıyoruz.” dedi.

 

“GEÇMİŞTE YAŞANAN OLAYLAR TEKRARLANMAYACAK”

Adana’da geçmişte yaşanan olayların tekrarlanması için sıkı güvenlik tedbirleri aldıklarını kaydeden Vali Hüseyin Avni Coş, “Sandık emniyetinin tam alınabilmesi için, hem oy verme günü öncesi, hem oy verme günü, hem de oy verme işlemi sona erdikten sonra devam edecek aşamalı güvenlik tedbirlerimiz var. Seçim günü öncesi ve seçim gününde alınacak tedbirleri emniyet ve jandarma yetkilileri ile kaymakamlık görevlilerinin de katıldığı toplantıda belirlediklerini kaydeden Vali Coş, daha önceki yıllarda alınan güvenlik tedbirlerini de gözden geçirdiklerini ifade etti.

 

“10 BİN GÜVENLİK PERSONELİ GÖREV YAPACAK”

30 Mart Yerel Seçimleri için en etkin tedbirleri alacaklarını kaydeden Vali Coş, “Seçim günü öncesinde ve seçim günü Adana il genelinde 10 bin güvenlik personeli görev yapacak. Polis ve jandarmanın yanı sıra bir kısım da özel güvenlik olmak üzere, onlarla bütün sandık bölgelerinde, sandık çevrelerinde ve sandık alanlarında güvenliği en etkin şekilde sağlayacağız. Herhangi bir şekilde milli iradeyi etkilemeye, milli iradeyi saptırmaya ve milli idareye gölge düşürmeye çalışacak kişi ya da oluşumlara kesinlikle fırsat vermeyeceğiz. Güvenlik güçlerimiz, vatandaşlarımızın yardım ve desteğinin yanı sıra kanunlardan aldığı güçle görevlerini en etkin bir şekilde yerine getirecek. Bizde bunların takipçileri olacağız.” dedi.

 

“SEÇİME ŞAİBE KARIŞMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Seçim sonuçlarına şaibe karışmaması ve geçmişteki skandalın Adana’da bir daha yaşanmaması için çalışacaklarını kaydeden Vali Coş, “Geçmişte yapılan çeşitli olayların ve geçmişte meydana gelen çeşitli sıkıntıların tekrar etmemesi için gerekli tedbirleri alıyoruz ve almaya da devam edeceğiz. Bu konuda arkadaşlarımız seçimin yasalara ve Yüksek Seçim Kurulu’nun ön gördüğü kararlara uygun bir şekilde, seçim kurullarımızın gözetiminde ve denetiminde gerçeklemesi ve vatandaşımızın kendi hür idaresine göre serbestçe kullanabilmesi için gerekli güvenlik ortamı sağlamaya büyük önem veriyoruz. Bu konuda ben ve bütün mesai arkadaşlarım elimizden gelen gayretin azamisini göstereceğiz.” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2014, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER