banner6

Ata'nın izinden yürüdüler

Adana'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında Atütürk Parkı'ndaki törene katılan vatandaşlar, daha sonra "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" sloganları eşliğinde Uğur Mumcu Meydanı'na yürüdü

Ata'nın izinden yürüdüler
Ata'nın izinden yürüdüler

 

   ADANA (İHA) - Adana'da '19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı' kutlamaları kapsamında sokağa çıkan vatandaşlar, 'Mustafa Kemal'in Askerleriyiz' sloganları eşliğinde yürüdü. 

  'Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı', Türkiye genelinde olduğu gibi Adana'da da coşkuyla kutlandı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce organize edilen kutlamalar, Atatürk Parkı'nda bulunan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün anıtına çelenk sunumuyla başladı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi'nin çelenk sunduğu törene; CHP Adana Milletvekili Faruk Loğoğlu, Vali Yardımcısı Halis Arslan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Avcı'nın yanı sıra sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katıldı. Siyasi partiler arasında törene sadece MHP'nin katılması dikkat çekti. İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Başkan Yardımcısı Ayhan Bulan ve İl Kadın Kolları Başkanı İnci Çelik ile birlikte Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Buradaki tören, çelenklerin sunulmasıyla son buldu.

 

  'MUSTAFA KEMAL'İN ASKERLERİYİZ' SLOGANLARI EŞLİĞİNDE YÜRÜYÜŞ

  Atatürk Parkı'ndaki törenin sona ermesinin ardından, kutlamaya katılan vatandaşlar, ellerinde ay-yıldızlı Türk bayraklarıyla birlikte Atatürk Caddesi güzergahına takip ederek Uğur Mumcu Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. Kimi vatandaşlar çocuklarıyla birlikte yürüyüşe katılırken, kimisi bisikleti, kimisi de motosikleti ile etkinlikteki yerini aldı. Katılımcılar, 'Mustafa Kemal'in Askerleriyiz' şeklinde sloganlar atarken, diğer vatandaşlar alkışlarıyla bu slogana destek verdi. Genç bir kızın taşıdığı; 'Türk Gençliği Gayeye, İdealizme Durmadan ve Yorulmadan Yürür' dövizi dikkat çekti. Uğur Mumcu Meydanı'na ulaşan vatandaşlar, burada yürüyüşlerini sonlandırıp, yine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce hazırlanan; 'Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı' kutlama programını takip etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42