banner6

Atatürk posterine saldırı

Adana’da, tarihi Taşköprü üzerine asılan dev Atatürk görseli, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından tahrip edildi.

Atatürk posterine saldırı

Atatürk posterine saldırı

 


ADANA (İHA) - Adana’da, tarihi Taşköprü üzerine asılan dev Atatürk görseli, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından tahrip edildi.
Adana Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 92. yıldönümü nedeniyle dünyanın hala kullanılan en eski köprüsü olarak bilinen Taşköprü’nün güney yakasına, üzerinde “Cumhuriyet Net Duruş İster” yazısı ve Türk bayrakları ile Atatürk görsellerinin yer aldığı bir platform yerleştirdi.
Dev platformun üzerinde bulunan Atatürk görseli, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından parçalanarak tahrip edildi. Abdullah Ölmez (71) isimli bir vatandaş, Atatürk görseline yapılan saldırıyı 2 gün önce fark ettiğini ve hemen Büyükşehir Belediyesi’ni arayarak ihbarda bulunduğunu kaydetti. 2 gün boyunca hiçbir yetkilinin saldırının peşine düşmediği gibi görseli de onarmadığını belirten Abdullah Ölmez, “Çeyrek asrı aşkın yılları devirdim, böyle bir şey görmedim. 2 gün boyunca aramadığım yer kalmadı, ne gelen var ne giden” diyerek saldırıya ve ihmalkarlığa tepki gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2015, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER