banner6

Atom Karınca Cuma Tepesi’ne tırmandı

Mardin’de Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir Vali 1100 rakımlı Cuma tepesine tırmandı. 1100 rakamlı tepeye Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı’yı yanına alarak tırmanan Mardin Valisi Atom Karınca Mahmut Demirtaş, Cuma tepesinde incelemelerde bulundu.

Atom Karınca Cuma Tepesi’ne tırmandı

ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)-Mardinliler Valinin Seyir Terası projesine Destek Verdi

Cumhuriyet tarihinde Mardin’de görev yapan valiler arasında ilk kez Cuma tepesine tırmanarak çıkan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mahmut Demirtaş, adını tarihin sayfalarına yazdırdı. Vali Demirtaş tepede yaptığı incelemeden sonra da     sosyal medya hesabında yayımladığı mesajda; ”Medeniyetlere ev sahipliği yapmış adeta bir açık hava müzesi olan kadim şehrimizin güzelliğine göz gezdirmek için yapılması planlanan “Seyir Terası Projesi” ile ilgili yer incelemesinde bulunduk” dedi.

Vatandaşlar seyir terası projesine destek verdi

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın açık hava müzesi olan kadim şehrin güzelliğine göz gezdirmek için yapılması planlanan “Seyir Terası Projesi” ne vatandaşlar da destek verdi. Vatandaşlar, Vali Demirtaş’ın bu projesi sayesinde Mardin’e turist akını yaşanacağını belirterek, “Burada kurulacak bu proje sayesinde hem esnafın işleri açılacak, hem de burada birçok gencimiz çalışmak için fırsat bulacaktır” dedi.

Projenin Mardin turizmine hayat vereceğini belirten çarşı esnaflarından Rifai Ölçen, “Vali beyin bu projesi tarihi şehre can suyu katacaktır” dedi.

Ölçen,” Mardin bir turizm şehridir. Özellikle Cuma tepesi Mardin’e hâkim bir seyir tepesidir. Burada kurulacak tesisler sayesinde yerli yabancı turist Mardin’e akın edecektir. Ayrıca Cumhuriyet tarihinde Mardin’de görev yapan valiler arasında ilk defa Mahmut Demirtaş’ın Cuma tepesine çıktığına şahit olduk. Ben sayın valimizi tebrik ediyorum. Mardin’e büyük katkı sağlayacağına inanıyorum. Valimizi bu projeden dolayı destekliyorum” diye konuştu

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER