Av. Küçük; “Meslek kurallarına bağlı kalmanız, başarılı olmanızda önemli rol oynar”

Av. Küçük;  “Meslek kurallarına bağlı kalmanız, başarılı olmanızda önemli rol oynar”

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Avukatlıkta meslek etiğine bağlı kalarak, daha da yüceltileceğine dikkat çeken Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, “Meslek kurallarına bağlı kalmanız da sizlerin başarılı olmanızda önemli rol oynayacaktır” dedi.

Adana Barosu’nda 30. Dönem ruhsat heyecanı yaşandı. Staj dönemlerini başarıyla tamamlayan 9 stajyer avukat düzenlenen törenle yemin edip avukatlık mesleğine adım attı. Adana Adliyesi Mahmut Esat Bozkurt Avukatlar Salonunda yapılan törene Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük, Genel Sekreter Av. Semih Gökayaz, Sayman Av. İlknur Önal, Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Furkan Kılıç, Av. Timur Ortatepe, Av. Mert Kuşdemir, Av. Miyesser Erselan Önenli, Av. Ayşe Duygu Özgüven ve genç avukatların aileleri katıldı.

Sertifika öncesi bir konuşma yapan Baro Başkanı Av. Veli Küçük, güncel ve hukuki konularda görüş, düşünce ve önerilerini paylaşarak, “Aramıza bugün katılacak genç meslektaşlarımın çok başarılı birer avukat olacaklarına inanıyorum. Hepsi birbirinden değerli meslektaşlarım ve hepsini canı gönülden kutluyorum” dedi.

Mesleğe yeni adım atan genç avukatlara başarılı, uzun, kazançlı bir meslek hayatı dileyen Baro Başkanı Av. Veli Küçük, “Meslektaşlarımız başarılı bir staj dönemini geride bıraktılar. Staj yaptıkları Büro avukatları da meslek etiği ve kurallarına bağlı avukatlar. Değerli meslektaşlarımıza staj evresindeki emekleri için teşekkürlerimizi sunuyorum. Aslında şuanda bu güzel günümüze katılarak bizleri yalnız bırakmayan anne ve babalar, tüm maddi ve manevi varlıklarını ortaya koyarak bugünkü başarının gerçek mimarlarıdır. Hepsi evlatlarına haklı olarak büyük bir gurur ve parıldayan gözlerle bakıyorlar. Onları da canı gönülden kutluyorum" diye konuştu.

3 BİN YILLIK BİR GEÇMİŞİ OLAM MESLEĞİN TEMSİLCİLERİSİNİZ

Avukatların çok ağır şartlar altında mesleklerini ifa etmeye çalıştıklarını belirten Baro Başkanı Av. Veli Küçük, şöyle konuştu;

“Genç meslektaşlarımız, bugünden itibaren 3 bin yıllık geçmişi ve 120 bini aşan Türkiye’deki avukat ordusunu temsil edecekler. Sosyal ve özel yaşamlarında da daha dikkatli, daha kontrollü, haklıyken haksız algısı yaratmaksızın davranmak yükümlülükleri var. Genç arkadaşlarımızın bu bakış açısını sürdüreceklerini ve başarılı olacaklarına inancım tamdır.

Avukatlık mesleği, sadece dosya arasında, duruşma salonlarında ve adliye koridorlarında yürütülecek bir meslek değildir. Yüreğinde adalet kaygısını, hak ve özgürlükler kaygısını, hukuk devleti kavramını, hukukun üstünlüğü kavramını yaşatan ve yaşama geçmesi noktasında da bu çabayı ortaya koyan bir meslektir.

Dünyada hiçbir meslek grubuna görev olarak verilmeyen bu görev, avukatlık mesleğinde verilmiştir ve genç arkadaşlarım Adana Barosu’nun şuana kadar oluşan mücadeleci ruhuna, adalet kavramına, yargı bağımsızlığı kavramına sahip çıkma olgusuna mutlaka sahip çıkacaklardır.

SİZLERLE GELECEĞE DAHA GÜVENLE BAKACAĞIZ

Umuyorum ve diliyorum ki, cumhuriyetimizin kazanımlarına hep birlikte sahip çıktığımız, Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkeleri ışığında, ülkemizin aydınlık, çağdaş, ilerici yarınlarına bugün ruhsat alacak genç kardeşlerimle beraber daha güvenle bakarak geleceğe güneşli günlere ulaşacağımıza inanıyorum

MESLEĞİMİZİ YÜCELTECEKELRİNE İNANIYORUM

Ayrıca bu görevi ifa ederken yurttaşlarımızın size getirdikleri hukuksal sorunlarıyla hemhal olarak, meslek etiği ve kurallarına bağlı kalarak mesleğimizi yücelteceğinize inancım tamdır. Meslek etiği ve meslek kurallarına bağlı kalmanız sizlerin başarılı olmanızda önemli rol oynayacaktır. Bu değerlerle birlikte aramıza hoş geldiniz diyorum. Hayırlı uğurlu olsun”

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, 2 Eylül 2019 Pazartesi günü Adana Barosu ev sahipliğinde yapılacak adli yıl açılışıyla ilgili bilgi paylaşarak, meslektaşlarını davet etti.

Konuşmaların ardından toplu halde yemin eden genç avukatlara ruhsatlarının takdimine geçildi.

Ruhsat alan avukatlar; Duran Akkanoğlu, Esat Türkmenoğlu, Erk Özveren, Büşra Avcı, Merve Gürses, Gürkan Kırman, Dilan Yaman, Ufuk Alabucak ve Sevde Nur Berber.

Genç avukatlara cübbelerini ise Av. Mustafa Kemal Girmen, Av. Tayyar Yılmaz, Av. Hüseyin Bozdoğan, Av. Mahir Dönmez, Av. Mustafa Attaroğlu, Av. Güven Acar, Av. Abdurrahman Dönmez Av. Buğra Tanır ve Av. Merve Baysal giydirdi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2