banner6

Avuka Küresel Gazeteciler Konseyi Temsilcilik Belgesini aldı

Gazetemizin Mardin Temsilcisi, duayen gazeteci  ve fotoğraf sanatçısı Adnan Avuka, Mehmet Ali Dim Genel Başkanlığı’nda kurulan ve Merkezi Ankara’da bulunan Küresel Gazeteciler Konseyi  Mardin İl Temsilcilik Belgesini Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mahmut  Demirtaş’tan aldı.

Avuka Küresel Gazeteciler  Konseyi Temsilcilik Belgesini aldı

MARDİN(İLKHABER)-Gazetemizin Mardin Temsilcisi, duayen gazeteci  ve fotoğraf sanatçısı Adnan Avuka, Mehmet Ali Dim Genel Başkanlığı’nda kurulan ve Merkezi Ankara’da bulunan Küresel Gazeteciler Konseyi  Mardin İl Temsilcilik Belgesini Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mahmut  Demirtaş’tan aldı.

Mesleğe ilkokul çağlarında gazete dağıtıcılığı ile başlayan gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Adnan Avuka;   Hürriyet, Hürriyet Haber Ajansı, Doğan Haber Ajansı, Show TV,. TRT, Cumhuriyet Gazetesi, Yeni İstanbul, Polis gazetesi gibi çeşitli yaygın ve yerel gazetelerin il temsilciliği yaptı. Halen gazetemizin Mardin il Temsilciliği görevini yürüten Avuka;  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın izni ile 3335 sayılı yasaya göre “Uluslar arası Birlik” onayı ile kurulan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından desteklenen, genel başkanlığını Mehmet Ali Dim’in yaptığı  Küresel Gazeteciler Konseyi Temsilciliğine getirildi.

 Genel Başkan Dim tarafından Mardin Valiliğine gönderilen,  il temsilciliği yazısını teslim alan Avuka, oluşturduğu temsilcilik hizmet binasının açılışını önümüzdeki günlerde yapacağını söyledi.

  Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret eden Adnan Avuka, Küresel Gazeteciler Konseyi şemsiyesi altında Mardin’in en iyi şekilde temsil edeceğini söyledi. Vali Demirtaş’ı binanın açılışına davet eden Avuka  “Yarım yüzyıldır, Mardin’de gazetecilik yapıyorum. Bu süre içinde yurt  dışında 10, yurt içinde ise 47 dolayında fotoğraf sergisi açtım. Haber alanında Mardin’in sorunlarını ve yapılan hizmetleri dile getirirken, Mardin’in tarihi ve kültürel değerlerini yurt içinde ve yurt dışında açtığım fotoğraf sergileriyle tanıtmaya çalıştım. Doğru haber anlayışından ve Mardin’in tanıtımından  75’e yakın ödül aldım.  Doğru haber ilkemden asla ödün vermedim.  Bundan sonra da doğrulardan şaşmayacağım” dedi.

 Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, “Adnan bey çalışmalarımı en fazla takip eden gazeteci. Nereye gitsem Adnan beyi görüyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

                 AVUKA’YA TEBRİK MESAJLARI YAĞIYOR

Küresel Gazeteciler Konseyi İl temsilciliğine getirilen Adnan Avuka’ya tebrik mesajları yağıyor. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde yaşayan Mardinliler,   öğretmenleri, meslektaşları  ile  dostları Avuka’ya tebrik mesajları yağdırıyor. Avuka;  “Üstlendiğim görevi en iyi şekilde yapacağım. Beni hayata bağlayan ve çalışmalarıma aralıksız devam etmemi sağlayan, hemşerilerimin, arkadaş ve dostlarımın yoğun ilgisidir. Şimdiye kadar binlerce telefon tebriği ve binlerce mesaj aldım. Arayan, tebrik eden dost ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum”şeklinde konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42