Avukat adaylarından ‘Hukuk Zirvesi’

Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri tarafından kurulan ‘Hukuk Kulübü’ tarafından Çukurova Hukuk Zirvesi düzenlendi.

Avukat adaylarından ‘Hukuk Zirvesi’

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) - Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri tarafından kurulan ‘Hukuk Kulübü’ tarafından Çukurova Hukuk Zirvesi düzenlendi. Zirveye konuşmacı olarak katılan Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük ‘Avukatla Müvekkili Özdeşleşmesi’, Mersin Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz ‘Yargı Sorunları Güvenliği’ ve ‘Avukatlık Mesleği’, Gaziantep Baro Başkanı Av. Bektaş Şarklı Avukatlık Mesleğinin Sorunları, Avukatların Baroyla ilişkileri Nasıl Olmalıdır?’ konularında sunum yaptı.

Seyhan Otel’inde düzenlenen ve yoğun katılımın olduğu programın açılış konuşmasını yapan kulübün yönetim kurulu başkanı Yunus Emre , “Kulübümüzün 5.nci yılına özel olarak düzenlediğimiz bu programda konuşmacılarımızın bizlere anlatacağı, sadece meslektaşlarımıza değil, tüm vatandaşlarımızın hayatını bir şekilde etkileyen ve bilgi sahibi olmaları gereken konulardır.

Bizler 5 yıl önce bugün bir grup öğrenci tarafından kurulan ve bugün yüzlerce insanın hayatına dokunan bir kulüp olarak fakültemiz öğrencilerine ve hatta ülkemizin dört bir yanından katılım sağlayan öğrencilere sonra ise hukuk camiasına bir şekilde dahil olan ve konu başlıklarımızla ilgisi olan tüm konuklarımıza yönelik bir farkındalık çalışması yapmak istedik. Unutmayınız ki hukuk bir branş değil bilinçtir. Bizler bugün bu bilincin önemini vurgulamak üzere burada bulunuyoruz. Umuyoruz ki hepimizin keyif alacağı verimli bir etkinlik olacak” dedi.

Ardından Adana Baro Başkanı Av. Veli Küçük ‘Avukatla Müvekkili Özdeşleşmesi’, Mersin Baro Başkanı Av. Bilgin Yeşilboğaz ‘Yargı Sorunları Güvenliği’ ve ‘Avukatlık Mesleği’, Gaziantep Baro Başkanı Av. Bektaş Şarklı Avukatlık Mesleğinin Sorunları, Avukatların Baroyla ilişkileri Nasıl Olmalıdır?’ konularında sunumlarını gerçekleştirdi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2