banner6

Avuka’ya Onur Ödülü

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nce bu yıl 32’ncisi düzenlenen ‘Yılın Başarılı Gazetecileri’ yarışmasında dereceye giren gazeteciler düzenlenen törenle ödüllerini aldı

Avuka’ya Onur Ödülü

Sultan ÖRNEK

ŞANLIURFA (İLKHABER) - Merkezi Diyarbakır’da bulunan Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nce (GGC) bu yıl 32’ncisi düzenlenen ‘Yılın Başarılı Gazetecileri’ yarışmasının ödül töreni Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği ev sahipliğinde yapıldı. Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Güneydoğu’nun 9 ilinden gazetecileri ağırladı. Düzenlenen geceye Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz, Hilvan Belediye Başkanı Ali Aslan Bayıl, Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, Arslan Güneydoğu Gazetecilik Matbaacılık ve Kağıtçılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Halil Arslan, İl Müftüsü İhsan Açık, Medya- İş Sendikası Genel Sekreteri Sezai Ballı, Batman Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Ercan Atay, Gaziantep Basın Cemiyeti Başkanı Arif Kurt, Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Dışkaya, Siirt Gazeteciler Dayanışma ve Yardımlaşma Deren’i Başkanı Atilla Durak, Yeni Şırnak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Balık, Kilis Basın Cemiyeti Başkanı Nezir Çağlar, Diyarbakır İletişim Medya Derneği Başkanı Mehmet Dalgıç, Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Çelik, Şanlıurfa ve çevre illerden basın mensupları katıldı.

İNSANLARIMIZ HUZUR VE GÜVEN İSTİYOR

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin gecede bir konuşma yaptı. Terör konusuna değinen Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, “Terörün ne dini ve nede yolu vardır. Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın terör konusunda aldığı yolu sonuna kadar devam edeceğiz. İnsanlarımız huzur ve güven istiyor. Her gün terör korkusuyla değil, hür ve güven içinde yaşamaya hak ediyor. Bu sorunlu coğrafyada ayakta sağlam bir şekilde dimdik durabilen bu memlekete ihtiyaç var. Bu anlamlı gecede tüm gazeteci arkadaşların gününü kutluyorum” açıklamasında bulundu.

Doğu ve Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik. Yerel gazetelerin içinde bulunduğu maddi sıkıntı ve ilanların yerel basına verilmesi konusunda konuştu. Şanlıurfa Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise her zaman yerel basının yanında yer aldıklarını ve bu ilişkiyi devam edeceklerine dair söz verdi. 2019 yılında başarılı olan gazetecilere ödülleri, Vali Abdullah Erin, katılımcılar ve il yöneticileri tarafından verildi.

MEMLEKETE HİZMETİ İÇİN VARIZ

Ödül töreninde, Arslan Güneydoğu Gazetecilik Matbaacılık ve Kağıtçılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve İLKHABER, İLKSES, Güney Hakimiyet gazeteleri İmtiyaz Sahibi Halil Arslan’da davetliler arasındaydı. Arslan, dönemin Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile bir süre ayaküstü sohbet etti. Halil Arslan’ın Türkiye’nin ve Mardin’in kalkınması için çok büyük hizmetler verdiğini söyleyen Fakıbaba, “Gerçekten Halil Bey Mardin Artuklu Üniversitesi için benim yanıma gelerek bazı istekte bulundu. Bu isteklerinde de yardımcı olduk. Her şey kişiler için değil. Memlekete hizmeti için varız” dedi.

VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ

Kendilerine verdikleri destek için Fakıbaba’ya teşekkür eden Halil Arslan, “Bizler ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için gece gündüz var gücümüzle çalışıyoruz. Hem Türkiye’nin hem de Mardin’imizin kalkınması için ne gerekiyorsa yapmaya da hazırız. Üniversitemizin kuruluş aşamasında birçok yerden destek aldık. Bize destek verenlerden biri de Sayın Fakıbaba oldu. Ülke için hizmet veren herkese çok teşekkür ederim” değerlendirmesinde bulundu.

HASRET GİDEREREK VERMİŞ OLDUK

Gazetemizin, Mardin Temsilcisi Gazeteci Adnan Avuka’ya da Onur Ödülü verildi. Duygularını dile getiren Avuka, “Urfa’nın galasına astılar fermanımı şarkısı dilimde, Hz. İbrahim’in doğduğu mağara gözümün önünde, Hz. Eyüp Aleyhisselam’ın sabrı temennisiyle, samimiyetinden şüphe duymadığım gazeteci dostlarımla, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle Şanlıurfa’da toplandık. Anı kıymetli kılan günün bize ait olması değil, dostlara duyduğumuz özlemi bir nebze olsun gidermemizdi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde kendimize en büyük hediyeyi dostlarla bir araya gelerek, sohbet ederek, hasret gidererek vermiş olduk. Bu bize bir-iki ay yeter. Ayrıca Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu bünyesinde yer alan Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği’ne düzenledikleri ödül töreni için çok teşekkür ederim. Gaziantep’ten ödül alan Başak Akay ve Mustafa Teke’ye başarılar dilerim. Başta Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah Erim olmak üzere, Gıda ve Hayvancılık eski Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’ya Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve protokol üyelerine ev sahiplikleri için teşekkür ederim. 9 ilde örgütlü federasyonumuzda 600’e yakın gazetecinin bulunduğu çok büyük bir aileyiz biz. Temelinde saygı, sevgi, hürmet ve muhabbeti muhafaza ederek yolumuza devam ediyoruz. Genel Başkanımız Mehmet Çelik’i ve başkanlarımızı çok seviyoruz. Bu ailenin bir ferdi olmaktan ve yanlarında bulunmaktan, hile hurda, entrika olmadan dostluğumuzu geliştirip devam ettirmemiz umudu ve temennisiyle, 10 Ocak çalışan gazeteciler dostluk ve dayanışma günümüzü kutluyor, daha nice 10 Ocaklarda birlikte olmayı yüce Allah’tan diliyorum” dedi.

ÖDÜL ALAN GAZETECİLER

Hatice Türkan: Batman Sonsöz Gazetesi-Röportaj

İsmail Çelik: Siirt Sonsöz Gazetesi-Fotoğraf

M. Sait Çakar: Mardin İletişim Gazetesi- Köşe Yazısı

Şinasi İnan: Şanlıurfa İhlâs Haber Ajansı (İHA)- Haber

Abidin Yel: Şırnak Cizrem Gazetesi- İnternet Haber

Nurullah Ergün: Diyarbakır Yenigün Gazetesi- Sayfa Tasarımı

Başak Akay: Gaziantep Mega TV- TV Haber ve Görüntü

Mustafa Teke: Gaziantep Olay Gazetesi ve Olay TV-Spor Haberi

ONUR ÖDÜLLERİ:

Adnan Avuka- Mardin

Halit Beytüt- Batman

Ahmet Kaya-Adıyaman

Mehmet Göviç-Şanlıurfa

Ahmet Yılmaz Çağlar-Kili

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42