banner6

Avuka'ya teşekkür ödülü

İLKHABER Gazetesi Mardin Temsilcisi Adnan Avuka, Mardin'in tanıtımı için yıllardır verdiği büyük çabanın ödülünü aldı. Başta İstanbul olmak üzere, İzmir, Bursa, Ankara, Gaziantkep, Nevşehir'de 37 kez kişisel Mardin'i tanıtan fotoğraf sergisi açan gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Adnan Avuka'ya Savur Belediye başkanlığı tarafından bir teşekkür plaketi verildi.

Avuka'ya teşekkür ödülü
Avuka'ya teşekkür ödülü

MARDİN(İLKHABER) - Mardin'in tanıtımı için yıllardır uğraş veren ve bitip tükenmeyen enerjisiyle başta İstanbul olmak üzere, İzmir, Bursa, Ankara, Gaziantkep, Nevşehir'de 37 kez kişisel Mardin'i tanıtan fotoğraf sergisi açan gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Adnan Avuka'ya Savur Belediye başkanlığı tarafından bir teşekkür plaketi verildi. 

Yatılı Bölge Okulu'nda yapılan toplantıda plaketi  Kaymakam Vehbi Bakır ile Belediye Başkanı Eşref Ayaz, bazı ilçe yöneticilerinin de hazır bulunduğu toplantıda   ödülünü Avuka'ya sundu.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Eşref  Ayaz,"Adnan bey gerçekten Mardin, Savur ve diğer ilçelerin tanıtımında büyük emeği olan bir kişidir. Hep o bizim sorunlarımızı dile getiriyor, ama biz ona hiçbir yardımda bulunmadık. Hiç olmasa Savur ilçesi anısı olarak; meclis bu plaketi Adnan Avuka'ya verme kararı almıştır. Kendisi güzel çalışmalar yapıyor, devamını diliyoruz."dedi.

Savur Kaymakamı Vehbi Bakır ise"Avuka'yı hem gazetecilik alanında ve hem de fotoğraf çalışmalarında her zaman takdir ederim. Avuka sadece Türkiye'de değil Suriye, Mısır, Avusturya, ABD ve Irak gibi ülkelerde sergiler açtı. Kendisini tebrik ediyorum."diye konuştu.

Gazeteci Adnan Avuka ise yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

"Ben Mardinliyim ve Mardin'i seviyorum, bir kimse Mardin'in tanıtımı ve gelecek nesillerimize eser bırakacak bir çalışma yapması gerekir. Her şey para değildir. Her şeyi devletten beklemememiz gerekir. Parası olan ve hayata veda eden büyüklerimiz beraberinde ne götürdüler? Onun için her konuda bana yardımcı olan başta valimiz, belediye başkanımız ve diğer değerli Mardinli arkadaşlarımız için sonsuz teşekkürlerimi sunarım.  24 Mayıs 2012 tarihinde İstanbul  Bayrampaşa Belediyesi Sergi Sarayı'nda sergimi tekrar açıyorum, herkesi davet ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42