banner6

Aydın:  Devletimizin hizmetinde ve yanında olmak huzur veriyor

Nusaybin İlçesinde Aydınlar Konaklama Tesisleri Yönetim Kurulu Başkanı Abdulhalim Aydın, “”Devletimizin hizmetinde ve yanında olmak huzur veriyor” dedi.

Aydın:  Devletimizin hizmetinde ve yanında olmak huzur veriyor

ADNAN AVUKA MARDİN (İLKHABER)- Nusaybin İlçesinde Aydınlar Konaklama Tesisleri Yönetim Kurulu Başkanı Abdulhalim Aydın, “”Devletimizin hizmetinde ve yanında olmak huzur veriyor” dedi.

”

Mardin’in Nusaybin İlçesinde, 1981 yılında kurdukları konaklama tesislerinde, 2 Yıldızlı Otel, Restorant, Market, Yemek fabrikası, Piskoteknik değerlendirme merkezi, oto Tır kantarı, Nakliye bürosu, Kuaför, Kuru temizleme, ve küçük sanayi sitesinde 150 dolayında kişinin istihdam ettiğini söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Abdulhalim Aydın, prensiplerinden ve inandıklarından ödün vermeden bugünlere geldiklerini belirtti..

Turizm amaçlı kurdukları tesiste, 100 dolayında kişiye istihdam alanı sağladıklarını ifade eden Abdulhalim Aydın, “Biz aile şirketiyiz. Hizmette belli prensiplerimiz var. Prensiplerimizden, kanunların öngördüğü kurallardan ve devletimize bağlılıktan ödün vermeden bugünlere geldik. Zaman zaman zorlandık, zaman zaman sıkıntılara yaşadık. Ama doğru bildiğimiz yoldan ayrılmadık. Çok sayıda tur geldi. İlçeyi ziyaret eden üst düzey yöneticileri tesislerimizde ağırladık ve hala ağırlamaya devem ediyoruz. Son zamanlarda turizmde yavaşlama gözlemliyoruz.”” dedi.

Belirsiz roketler huzursuzluk yarattı

Nusaybin’de çukur ve hendek döneminin Nusaybin’e ve Nusaybinlilere büyük zararlar verdiğine vurgu yapan İş İnsanı Abdulhalim Aydın, “Nusaybin bir anda hak etmediği bir ateş çemberinin içine düştü. Çatışmalarda ve operasyonlarda hedef belliydi. Ama sınır ötesinden atılan belirsiz roketler Nusaybinlileri umulduğundan fazla rahatsız etti. Göçün en büyük nedeni belirsiz roketlerdir. Adresi belli olmayan roketler bir süre huzurumuz kaçırdı” “ şeklinde konuştu.

Sınır Kapısının Kapanması ilçe ekonomisini etkiledi

Nusaybin- Kamışlı sınır kapısının açık olduğu sürece, valiz ticareti her iki ilçe ve iki komşu il için küçümsenemeyecek ekonomik katkı sağladığını ifade eden Aydın, “Sınır kapısı Nusaybin ve Kamışlı ilçelerinde yaşayan fakir fukaranın geçim kapısıydı. Yapımı tamamlanan ve Habur sınır kapısına alternatif olarak değerlendirilen Nusaybin ikinci sınır kapısı tam da hizmete gireceği zamanda Suriye’deki çatışmalar başladı. İleride her şeyin düzeleceğini ve sınır kapılarının yeniden açılacağına inanıyorum”” dedi.

TOKİ’de sıkıntılar var

Çukur ve hendek döneminde yıkılan evlerin yerine yapılan TOKİ konutlarının yapımı ve tesliminde ciddi sıkıntılara yaşandığını ileri süren İş İnsanı Aydın, “TOKİ evleri sağlıklı bir şekilde yapılıp dağıtılsaydı, yeni bir Nusaybin yaratılmış olurdu. Ama olmadı, dağıtımda haksızlıklar yaşandı, bazı vatandaşlar mağdur edildi, hak etmeyenlere konut verildi. Evi yıkılan bazı vatandaşlara başka mahallelerde ve verildi. Bu mağduriyetin bir an önce giderilmesi gerekir”” diye konuştu

Halka Dokunuşlar önemlidir

Devletin şefkatli şemsiyesi altına eşit şartlarda alınan vatandaşların, devlet görevlilerine karşı kusur işlemeyeceğini kaydeden Aydın, “Yetkililerin halka dokunması her şeyden daha önemlidir. Hizmetten önce şefkat gelir. Şu andaki Valimiz Mahmut Demirtaş ve İlçe Kaymakamımız Emrullah Temizkan bu duyarlılığı gösteriyor. İlçe halkı olarak Valimizden ve Kaymakamımızdan memnunuz”” şeklinde duygularını dile getirdi.

Nusaybin İlçesinde kurulması planlana yüksek okulun bir an önce yapılmasını isteyen Aydın, İlçeden geçen Doğal Gaz’ın da bir an önce ilçeye verilmesi gerektiği sözlerine ekledi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42