banner6

Aylin Coş, resim sergisi açtı

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün "01 Sanat Günleri" projesi kapsamında düzenlediği resim sergisinin açılışını Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un eşi Aylin Coş gerçekleştirdi.

Aylin Coş, resim  sergisi açtı

Aylin Coş, resim

sergisi açtı

 

 

 

  ADANA (İHA) - Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün "01 Sanat Günleri" projesi kapsamında düzenlediği resim sergisinin açılışını Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un eşi Aylin Coş gerçekleştirdi. 

  Adana Kültür Sanat Merkezi'nde açılan resim sergisinin, kadın emeğinin sergilenmesi anlamında önem taşıdığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Selamet “Bugün burada kadın sanatçılarımızın emeklerini kamu oyu ile paylaşmak istedik. Kadınlarımızın el emeği ürünlerinin görülmesi ve paylaşılmasını il milli eğitim müdürlüğü olarak bizler önemsiyoruz" dedi. 

  Adana Valisi Hüseyin Avni Coş’un eşi Aylin Coş da yaptığı konuşmada, "Böyle güzel bir organizasyon yapılması çok hoş. Bayan eliyle hazırlanan resimler çok güzel. Bu programı hazırlayan ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu sanat günlerinin ilelebet sürmesini diliyorum. Kadınlarla ilgili sorunların temel kaynağı eğitimsizliktir. Bu yüzden eğitim çok önemli ve ailede başlıyor. Özellikle annenin çok faktörü oluyor. Buna istinaden kadının yerinin özel olduğunu düşünüyorum. Erkek ve kız çocuklarımıza iyi eğitim verip, hayırlı nesiller yetiştirirsek, olumsuz şeylerin uzağında olacağız" diye konuştu.

  AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan'da, "Kadınlarımız duygularını tuale yansıtmışlar. Sevgi ve hoşgörünün hakim olduğu ve kadınlarımızın daha etkin ve daha güçlü olacağı nice yıllara" dedi.

  Konuşmaların ardından serginin açılışı gerçekleştirildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2014, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER