banner6

Bakan Çelik: İstikrarı ayakta tutmamız lazım

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, MHP ve CHP'li seçmenlere seslenerek, "Hep beraber daha çok sosyal dayanışma arzulayan bir Türkiye istiyorsak daha çok gelir eşitliği arzuluyorsak, Türkiye'nin dünyada daha itibarlı olmasını istiyorsak hepimizin burada parti ayrımı yapmaksızın Türkiye'yi 2023'e taşıyacak istikrara oy vermemiz lazım" dedi.

Bakan Çelik: İstikrarı ayakta tutmamız lazım

Bakan Çelik: İstikrarı ayakta tutmamız lazım

 

 

 

  ADANA (İHA) - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, MHP ve CHP'li seçmenlere seslenerek, "Hep beraber daha çok sosyal dayanışma arzulayan bir Türkiye istiyorsak daha çok gelir eşitliği arzuluyorsak, Türkiye'nin dünyada daha itibarlı olmasını istiyorsak hepimizin burada parti ayrımı yapmaksızın Türkiye'yi 2023'e taşıyacak istikrara oy vermemiz lazım" dedi. 

  Bakan Çelik, Adana'nın Karaisalı ilçesinde partisince düzenlenen mitingde, 11 yıl önce ders kitaplarını veremeyen bir Türkiye'den bugün çocuklarına akıllı tablet veren bir Türkiye'ye istikrar sayesinde geçtiklerini söyledi. Çelik, "Petrol bulmadık, doğal gaz bulmadık, başka bir ülkenin kaynaklarını sömürmedik. Türkiye aynı Türkiye. Aradaki fark Türkiye'de istikrar ve AK Parti vizyonu var" ifadelerini kullandı.

  Yapılacak yerel seçimin önemine dikkat çeken Çelik, "Önümüzdeki sandık, sandıkların sandığı. Bu ülkeyi geçmiş yıllarda iktidara gelene kadar vatandaşa kulak veren ama iktidara geldikten sonra sırtını dönen iktidarlar gördük. İlk defa AK Parti döneminde vatandaşın sesini dinleyen kadrolar iktidara geldikten sonra da sizin sesinizi dinleyeme devam ediyorlar. İktidarlar sizden oyu ve yetkiyi aldıktan sonra ekonomik çıkar gruplarının, baskı gruplarının, başka grupların sesini dinliyordu. Milletten yetki alanlar baskı gruplarından, çıkar gruplarından patron buluyordu" diye konuştu.

  "Sadece AK Parti'ye gönül veren kardeşlerime değil, MHP tabanına gönül vermiş kardeşlerime, CHP'ye gönül vermiş kardeşlerime sesleniyorum" diyen Bakan Çelik, şöyle devam etti:

  "Bu mesele bir parti meselesi değildir. Bu mesele hangi partinin birinci olacağı meselesi değildir. Bu bir memleket meselesidir. MHP'li kardeşlerim CHP'li kardeşlerim size şu mesajı iletiyorum. Türkiye geçmişte 6 ay sonrasını göremeyen bir ülkeydi. Şimdi 2023'ü görebilen bir ülke. Hep beraber daha çok sosyal dayanışma arzulayan bir Türkiye istiyorsak daha çok gelir eşitliği arzuluyorsak, Türkiye'nin dünyada daha itibarlı olmasını istiyorsak hepimizin burada parti ayrımı yapmaksızın Türkiye'yi 2023'e taşıyacak istikrara oy vermemiz lazım. İstikrarı ayakta tutmamız lazım."

  Bakan Çelik, konuşmaların ardından AK Parti milletvekilleri Necdet Ünüvar, Fatoş  Gürkan ve partililerle seçim ofisinin açılışını yaptı.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2014, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER