banner6

Bakan Şahin Adana'yı beğendi

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Adana'ya gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Engelliler Yasası'nın Temmuz ayında yürürlüğe gireceğini hatırlattı ve bu açıdan Adana'nın iyi durumda olduğunu söyledi

Bakan Şahin Adana'yı beğendi
Bakan Şahin Adana'yı beğendi

 

  ADANA (İHA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Adana gezisi kapsamında Büyükşehir Belediyesi'ni de ziyaret etti. 

  Büyükşehir Belediyesi'nin anı defterini de yazan Bakan Şahin, Temmuz ayında Engelliler Yasası'nın yürürlüğe gireceğini, birçok kentin bu yasanın uygulanmasına hazır olmadığını söyledi. Bakan Şahin, "Adana bu konuda iyi illerden biri. Bundan mutluluk duyuyorum. Ancak birçok ilde bu konuda hiçbir çalışma yok. Yasa yürürlüğe girdiğinde bu durum sıkıntı yaratacak" diye konuştu.

  Yerel yönetimlerde kadınların önemine dikkat çeken Bakan Şahin, bakanlık olarak kendilerinin de kadınların aktif olmasına önem verdiklerini ifade etti.

  Ziyaretten dolayı Bakan Şahin'e teşekkür eden Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da, "Biz sizi Çukurova'nın dolayısıyla Adana'nın bakanı olarak görüyoruz. Çünkü biz 'Bölgesel İşbirliği'ne büyük önem veriyoruz" dedi.

  Bakan Şahin'e belediyenin çalışmaları hakkında bilgi veren ve özellikle engellilerle ilgili çalışmaları anlatan Aldırmaz, "Engelsiz kent, engelsiz ülke anlayışı ile hareket ediyoruz. 2013 Dünya Gençler Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası'nı Adana'ya aldırdık. Engelli milli takımları kamplarını Adana'da yapıyor. Kentimiz engellilerin spor yapması için de mükemmel bir altyapıya sahip" şeklinde konuştu.

  Aldırmaz, belediyenin tarihi binasını da engelsiz hale getirdiklerini, caddelerin büyük bölümünün de engellilerin kullanımına uygun olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

  "Hedefimiz Adana'nın tümünü engelsiz hale getirmek. Biz engellilerin engelsizlerle birlikte bu kentte rahat yaşamasını sağlamaya çalışıyoruz. Kamu kurumlarının, ibadethanelerin engelsiz olması için çalışma başlatıyoruz. Temmuz ayına kadar belediye otobüslerinin tümü engelsiz olacak.î

  Belediyedeki kadın personelin fazlalığına değinen Aldırmaz, kadınların erkeklere göre daha disiplinli olduğunu kaydetti ve Büyükşehir Belediyesi'nde çok sayıda üst düzey kadın yönetici olduğunu söyledi.

  AK Parti Milletvekilleri Fatoş Gürkan, Necdet Ünüvar ve Şükrü Erdinç ile İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı'nın da katıldığı ziyarette Aldırmaz, Bakan Şahin'e Toroslarda dokunmuş yörük kilimi ile Çukurova'da Doğa ve Tarih adlı kitabı hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42