banner6

Bakanlıktan Adana'ya tam destek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in yaklaşık bir ay önce ziyaret edip, çalışmalarını beğendiği söylediği Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Müsteşar Yardımcıları Ahmet Zahderoğulları ve Nail Abdülgazi Alataş ile 22 bakanlık üst düzey yetkililerini ağırladı.

Bakanlıktan Adana'ya tam destek
Bakanlıktan Adana'ya tam destek

 

 

  ADANA (İHA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in yaklaşık bir ay önce ziyaret edip, çalışmalarını beğendiği söylediği Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Müsteşar Yardımcıları Ahmet Zahderoğulları ve Nail Abdülgazi Alataş ile 22 bakanlık üst düzey yetkililerini ağırladı. 

  Müdürlük çalışmalarının yerinde takip edilmesi, yatırım yapılacak alanların belirlenmesi ve eksiklerin giderilmesi amacıyla ziyareti gerçekleştiren grup, kentte müdürlüğe bağlı toplum merkezleri, aile danışma merkezleri, engelsiz yaşam bakım ve rehabilitasyon merkezleri, bakımevi, yuva, huzurevi, engelli ve gençlik merkezleri  ile kadın barınma evlerini gezip, yerinde incelemelerde bulundu.

  Bakanlık temsilcileri Seyhan Oteli'nde Adana Valisi Hüseyin Avni Coş öncülüğünde düzenlenen İl Planlama ve Değerlendirme Toplantısında da müdürlük personeliyle buluşarak, daha verimli çalışılması için görüş ve öneriler aldı.

 

  "NEREDE BU DEVLET" DİYENLERE BİZ YETİŞECEĞİZ

  Tek tek sorunları dinleyen Müsteşar Yardımcıları Zahderoğulları ve Alataş ile beraberindeki heyet, kent ve ilçeler için yatırım hedeflerini belirledi. Personele hizmetin daha iyi yürütülmesi ve yardıma ihtiyacı olan vatandaşlara daha hızlı ulaşılması yönünde bilgeler veren Zahderoğulları, "Bizim bakanlığımız toplumun en zor durumda olan kesimlerle çalışıyor. Bakanlığımızın özverili çalışmalarının en önemli noktalarını siz personelimiz oluşturuyor. Sizlerin özverili çalışmaları Bakanlık hedeflerine daha hızlı ulaşmamızı sağlıyor. Bizim işimiz gönül işi. Biz bu ülkede yaşlısından yoksuluna, özürlüsüne, kadınına ihtiyaç duyan herkese, devletimizin gücünün yettiği kadar hizmet götürmek zorundayız. 'Nerede bu devlet' diyenlere biz yetişeceğiz. Vatandaşın bu anlamda ihtiyaç duyduğu makam Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'dır. Vatandaşların ihtiyacının yüzde 99'unu bizim bakanlığımız karşılıyor" dedi.

 

  HEDEFLER VE YATIRIMLAR BELİRLENDı

  Heyete personelle ilgili son durumun bilgisini de aktardığını vurgulayan Aile  ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Neslihan İpek Kobaner, "Heyetimizi Adana'da ağırlamak bizleri çok mutlu etti. Ülke genelinde yapılacak bu toplantılar da Sayın Bakanımız Fatma Şahin'in isteğiyle öncelikli illerden olduk. Çalışmalarımızla ilgili çalışmalarımızla ilgili heyetimize şeffaf bilgiler sunduk ve eksiklerin giderilmesi yönünde sözler aldık. Ayrıca üst düzey yetkililerimiz öncülüğünde hedeflerimizi ve yatırımlarımızı belirledik" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42