banner6

Banka önlerinde pandemi unutuldu

Adana’da korona virüs vakaları artış gösterirken, haftanın ilk günü maskesiz ve sosyal mesafesiz banka önlerinde kuyruk oluşturan vatandaşlar objektiflerimize yansıdı. Banka görevlileri sıra bekleyenleri sosyal mesafe kuralına uymaları ve maske takmaları konusunda sık sık uyardı.

Banka önlerinde pandemi unutuldu

BAYRAM BULUT

ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER)-Adana’da korona virüs vakaları artış gösterirken, haftanın ilk günü maskesiz ve sosyal mesafesiz banka önlerinde kuyruk oluşturan vatandaşlar objektiflerimize yansıdı. Banka görevlileri sıra bekleyenleri sosyal mesafe kuralına uymaları ve maske takmaları konusunda sık sık uyardı.

Adana da risk haritasında kırmızı renge ulaştı. Hayat Eve Sığar Uygulamasındaki verilerine göre, yüksek riskli il olarak görünen kentte, kentin neredeyse tamamı yeniden 'yüksek risk' anlamına gelen kırmızı renge boyandı. Kent genelinde maske zorunluluğuna uyulmadığı gözlenirken, semt pazarları gibi toplu alanlarda sosyal mesafe kuralına dikkat edilmediği görüldü.

BANKA ÖNLERİNDE YOĞUNLUK

Özellikle haftanın ilk günü olan 15 Kasım tarihinde neredeyse kentte faaliyet gösteren tüm bankaların önünde maaş çekmek isteyenler nedeniyle uzun kuyruklar oluştu. Oluşan uzun kuyruklarda, sosyal mesafe maske kuralına büyük çoğunluğun uymadığı görüldü. Hatta bazı kişiler işi abartarak kuyrukta sigara bile içti. Banka şubelerinin yanı sıra ATM önlerinde de yoğunluk yaşandığı dikkatlerden kaçmadı.

BANKA GÖREVLİLERİ UYARDI

Banka görevlileri sıra bekleyenleri sosyal mesafe kuralına uymaları ve maske takmaları konusunda sık sık uyardı. Yapılan uyarıların tekrarlanması ile kuyrukta bekleyenlerin ceplerinden maskelerini çıkartıp taktıkları görüldü. Ancak maskelerini takanların yanında maskesiz kişiler de bulundu. Yapılan uyarılarla maske takan vatandaşların bazılarının ise maskeyi takarak ağızlarını kapattıkları ancak burun bölümlerinin de dışarıda kaldığı objektiflerimize yansıdı.

 

KENT MERKEZİNDE DE DURUM FARKSIZDI

Kent merkezinde de vatandaşların çoğunluğu da maskesiz dolaştı. Maske takan vatandaşlar kimsenin salgını umursamadığını ve ne sosyal mesafeye nede maske kuralına uyduklarını anlattı. Bir vatandaş ise yaşanan duyarsızlığı şöyle özetledi:

 “Kimse maske takmıyor. Hatta insanlar normal dönemdeymişiz gibi neredeyse aynı bardaktan su içer duruma geldi.”                       

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42