banner6

BARIŞIK: ATATÜRK’Ü MİNNETLE ANIYORUZ

TESK Yönetim Kurulu Üyesi, Adana ESOB ve Adana TKKNNEO Odası Başkanı Kazım Barışık, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümünün 76.yılında minnet ve şükranla andıklarını bildirdi.

BARIŞIK: ATATÜRK’Ü MİNNETLE ANIYORUZ

ADANA (İLKHABER) - Kurtuluş Savaşı’nı başarıyla tamamlayarak, ülkemizi düşmanlardan temizledikten sonra, bir dizi reformlara da imza atan Mustafa Kemal Atatürk’ün, yakalandığı rahatsızlık sonucu 10 Kasım 1938 yılında genç yaşta hayata gözlerini yummasının Türk halkını derin bir üzüntüye boğduğunu belirten Başkan Kazım Barışık, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, hepsinden önemlisi  Türk Milleti’ne Cumhuriyeti armağan ederek tüm dünya ülkelerine örnek olmuştur.  Unutulmaz Lider Atatürk, hiçbir zaman Türk Ulusu’nun kafasından ve kalbinden silinmedi, silinmeyecektir. O’nun fikirlerini ve düşüncelerini yaşamanın ve savunmanın onurunu yaşamaktayız. Atatürk’ün ilke ve emanetlerinin bekçisiyiz” dedi. 

Başkan Barışık, “Benim Türk Milleti'ne, Türk Cemiyeti'ne, Türklüğün istikbaline ait ödevlerim bitmemiştir. Onları siz tamamlayacaksınız.  Siz de sizden sonrakilere benim sözümü tekrar ediniz” diyen Atatürk'ün, geleceğimizle ilgili hedeflerin büyüklüğünü anlatarak Türk Ulusu'na yol gösterdiğine işaret ederek, şunları söyledi:

 “Türk Halkı olarak, daima büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünce ve ilkelerini sonsuza dek yaşatmanın sorumluluğunu taşımalıyız. Gelecek nesillere Atatürk’ümüzü öğretmeli, O’nun fikirleri ve ilkeleri etrafında sıkı sıkıya kenetlenmeliyiz.  Ulu önder Atatürk’ü, ölümünün 76’ıncı yıldönümünde şahsım, bütün esnaf ve sanatkarlarım adına bir kez daha saygı, minnet ve hasretle anıyor, bu vatan uğruna canını veren tüm şehitlerimizle birlikte hepsine Cenab-ı Allah’tan rahmetler diliyor, gazilerimize de şükranlarımızı sunuyorum”

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2014, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER