banner6

Barolardan birlik çağrısı

Adana Barosu ev sahipliğinde yapılan Akdeniz Bölge Baro Başkanları ve TBB Delegasyon toplantısı sonrasında ortak açıklama yapıldı.

Barolardan birlik çağrısı

ADANA(İLKHABER)- Adana Barosu ev sahipliğinde yapılan Akdeniz Bölge Baro Başkanları ve TBB Delegasyon toplantısı sonrasında ortak açıklama yapıldı. Adana, Mersin,  Antalya, Burdur, Hatay, Isparta Baro Başkanları ve delegeleri ile Gaziantep ve Osmaniye  Barosu TBB Delegelerinin de imza attığı ortak açıklamada ;  savunmanın “çoklu baro” adı altında bölünmesine ve etkisizleştirilmeye çalışıldığının öne sürüldüğü belirtilerek Türkiye Barolar Birliği’ni yeniden BİRLİK yapmak için TBB başkan adayı Av. R. Erinç Sağkan üzerinde birleştiğini duyurdu.

Yapılan ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye Barolar Birliği 36. Olağan Genel Kurulu; avukatların ve mesleğimizin sorunlarının artarak derinleştiği, ekonomik kaosun içerisinde her geçen gün kan kaybettiği; yargının, hukuksuzlukların aracı haline getirildiği, savunmanın “çoklu baro” adı altında bölünmesine ve etkisizleştirilmeye çalışıldığı bir süreçte, 4-5 Aralık 2021 tarihlerinde toplanacaktır.

TBB seçimleri, böylesine kritik bir dönemde başta avukatlık mesleğinin geleceği olmak üzere bağımsız yargının tesisi, hukukun üstünlüğü ve insan hakları mücadelesinde çok büyük bir önem taşımaktadır.

Bu kapsamda, yaptıkları ve yapmadıkları ile savunmanın itibarsızlaştırılma sürecine ses çıkarmayan ve hatta bu çabayı perde arkasında örgütleyen, hukuku önemsiz bir teferruat olarak gören, başkanı ile özdeşleşmiş bir TBB yönetim anlayışına karşı; savunma mesleğinin sorunlarının çözülmesinde ve hukuk devletinin tesis edilmesinde; Barolarla işbirliği içerisinde çalışan, hak ve özgürlük ihlallerinde savunuculuk rolünün bilinci ile mücadele eden, güçlü ve katılımcı bir yönetim anlayışına sahip TBB’nin yeniden inşa edilmesi hususunda kararlıyız.

Bugün yapılan Akdeniz Bölge Baroları Başkanlar ve Delegasyon toplantısında, TBB Başkan adayı Av. Alper Tunga Bacanlı’nın yukarıda açıklanan ortak hassasiyetin birlikteliğini ve gücünü arttırmak için TBB Başkan adayı Av. R. Erinç Sağkan’la birlikte hareket etme iradesini ortaya koymasını memnuniyetle karşılıyoruz.

20.11.2021 tarihinde Adana’da toplantıya katılan Baro Başkanları ve Delegelerinin iradelerinin Türkiye Barolar Birliği’ni yeniden BİRLİK yapmak için TBB başkan adayı Av. R. Erinç Sağkan üzerinde birleştiğini kamuoyuna saygı ile duyururuz.”

Ortak açıklamaya imza atan Baro Başkanları ve TBB  delegeleri ise şu isimlerden oluşuyor:

Adana Barosu Başkanı Av. Semih Gökayaz, Antalya Barosu Başkanı Av. Hüseyin Geçilmez, Burdur Barosu Başkanı Av. Ramazan Gedik, Hatay Barosu Başkanı Av. Cihat Açıkalın, Isparta Barosu Başkanı Av. Ünsal Çankaya, Mersin Barosu Başkanı Av. Gazi Özdemir,  Adana Barosu TBB Delegesi Av. Veli Küçük, Adana Barosu TBB Delegesi Av. Kezbannur Aksu, Adana Barosu TBB Delegesi Av. Sinem Tanrısınatapan, Antalya Barosu TBB Delegesi Av. Alper Tunga Bacanlı, Antalya Barosu TBB Delegesi Av. Polat Balkan, Antalya Barosu TBB Delegesi Av. Can Ercan, Antalya Barosu TBB Delegesi Av. Cenk Soyer, Burdur Barosu TBB Delegesi Av. Ayşegül Türker, Burdur Barosu TBB Delegesi Av. İsmail Özbek, Burdur Barosu TBB Delegesi Av. Dilek Alaybeyoğlu, Gaziantep Barosu TBB Delegesi Av. Bektaş Şarklı”, Gaziantep Barosu TBB Delegesi Av. Bülent Duran, Isparta Barosu TBB Delegesi Av. Faik Yıldız

Isparta Barosu TBB Delegesi Av. Erol Berber, Hatay Barosu TBB Delegesi Av.Necat Kültür, Hatay Barosu TBB Delegesi Av. Murat Bora Oğuz, Mersin Barosu TBB Delegesi Av. Fatma Demircioğlu, Mersin Barosu TBB Delegesi Av. Levent Demir, Mersin Barosu TBB Delegesi Av. Şenol Yücesoy, Osmaniye Barosu TBB Delegesi Av. Dilem Aksoy.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42