banner6

Basına operasyon sansür girişimidir

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, basın kuruluşlarına yönelik baskılara tepki gösterdi

Basına operasyon sansür girişimidir

Basına operasyon sansür girişimidir

 

 

 

ADANA(İLKHABER) - Savcının talebi ve bir hakimin kararıyla İpek Medya Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Bugün ve Millet Gazeteleri ile Kanaltürk ve Bugün TV’ye yapılan baskına tepki gösteren Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, bu operasyonun basına sansür girişimi olduğunu dile getirdi.

Son günlerde basına yönelik baskı, tehdit ve sansür çabalarının giderek arttığına işaret eden Başkan Esendemir, anayasa ile güvence altına alınan basın özgürlüğünün ve demokrasimizin vazgeçilmez unsuru olan bağımsız yargının da zedelendiğine dikkat çekti.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Basın özgürlüğünden doğan sakıncaların giderilme aracı yine basın özgürlüğüdür” sözüne dikkat çeken Başkan Esendemir, “Hangi nedenle ve nereden gelirse gelsin, basına yapılan baskı ve sansür girişimlerine şiddetle karşı çıkıyoruz. İpek Medya Grubu’na yönelik olarak gerçekleştirilen soruşturmadan bağımsız olarak; basın kuruluşları uygulanan baskı ve sansürün bir an önce kaldırılmasını bekliyoruz. Demokrasinin tam uygulanabilmesi ve basının özgürce yayın yapabilmesi için gerekli tedbirlerin alınması, özgür ve çok sesli medyanın halkın haber alma ve haber verme hakkını kullanabilmesi için, herkese büyük görevler düştüğüne inanıyoruz. Mağdur olan meslektaşlarımızın yeniden görevi başına dönebilmesi ve özlük haklarına yeniden kavuşması en büyük dileğimizdir” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2015, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER