banner6

Başkan Karalar: Fedakar öğretmenlerimize minnettarız

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar yayınladığı yazılı mesajla tüm öğretmenlerin 14 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Başkan Karalar: Fedakar öğretmenlerimize minnettarız

ADANA(İLKHABER)-Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar yayınladığı yazılı mesajla tüm öğretmenlerin 14 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

 Başkan Karalar mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Öğretmenlerimiz hayatlarını Cumhuriyetimizin geleceği olan çocuklarımızı yetiştirmek için harcarken, zor şartlarda özveriyle çalışarak yarınları inşa etmektedirler.

Ülkemiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük  Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği çağdaş uygarlıklar seviyesine kaliteli eğitimle yükselecektir. Eğitimin istenilen seviyede olması ise ancak ve ancak iyi yetişmiş, fedakar öğretmenlerimizin gayreti ile gerçekleşecektir.

Mustafa Kemal Atatürk, “Yeni kuşak en büyük Cumhuriyetçilik dersini bugünkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır” diyerek, öğretmenlerimizin ne denli kutsal bir görev yerine getirdiğini milletimize anlatmıştır.

Ulus olarak öğretmenlerimize gereken önemi vermeli, onların önündeki engelleri ortadan kaldırmalı, dünya standartlarında eğitim verebilmeleri için öğretmenlerimizin olanaklarını genişletmeliyiz.

Ben de bir öğretmen eşiyim ve bu onurlu görevi cansiperane icra eden öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum.

Bizleri yetiştiren öğretmenlerimizin mübarek ellerinden öpüyorum.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER