banner6

Başsavcı Bektaş’a gazetecilerden plaket

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığını 2 yıldır hizmetlerini başarı ile sürdüren Ahmet Bektaş, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun son kararnamesi ile Bolu Cumhuriyet Başsavcılığına atandı.

Başsavcı Bektaş’a gazetecilerden plaket

MARDİN(İLKHABER)- Mardin Cumhuriyet Başsavcılığını 2 yıldır hizmetlerini  başarı ile sürdüren Ahmet Bektaş, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun son kararnamesi ile Bolu Cumhuriyet Başsavcılığına atandı. Başsavcılık kapısını halka açık tutan ve basın mensuplarına karşı yakınlığı ile gönüllere taht kuran Başsavcı Bektaş’a gazeteciler plaket verdi.

 

Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Mardin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Çelik ve Onursal Başkan Adnan Avuka, Bolu Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Ahmet Bektaş’ı makamında ziyaret etti. Mardin’de kaldığı süre içinde hem vatandaşlara hem de basın mensuplarına başsavcılık kapısını açık tutan ve şeffaf uygulamalarının ve verdiği hizmetin anısına Bektaş’a plaket takdim eden gazeteciler “Mardin’deki uygulamalarınız, halka kapılarınızı açık tutmanız ve basın mensuplarına karşı gösterdiğiniz duyarlılık için teşekkür ediyoruz. 2013 yılında kurulan Mardin Gazeteciler Cemiyeti olarak, plaket vermede oldukça hassas davranıyoruz. Sizin plaketi fazlasıyla hak ettiğinize inanıyor, yeni görev yerinizde başarılarınızın devamını diliyoruz” şeklinde konuştu.

Mardin’de kaldığı iki yıl süre içerisinde, iyi dostluklar ve tecrübeler edindiğini ifade eden Başsavcı Bektaş, “Görevimizi yaparken, dengeleri korumaya çalıştık. Vatandaşa kapımızı açık tuttuk, her gelenin sorununu derdini dinledik. Ama hiçbir zaman kanunlardan, yasalardan taviz vermedik. Vatandaş mutlu oldu, biz de gönül rahatlığıyla görevimiz yaptık. Plaket beni duygulandırdı. Mardin’de uyum içinde çalıştığımız gazeteci arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Tokat Başsavcısı Dr. Aydın Turhan’ın önümüzdeki günlerde gelip görevine başlayacağı öğrenildi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER