banner6

Bayram'a destek çığ gibi büyüyor

“Yüreğir’de halkın iktidarını kurmak” için yola çıkan CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram’a destek çığ gibi büyüyor. CHP’nin Yüreğir’de sayılarını her geçen gün hızla arttırdığı seçim bürolarının açılışları da, şölen havasındaki mitinglere dönüşüyor.

Bayram'a destek çığ gibi büyüyor

ADANA(İLKHABER) - Yüreğir’in köklü ilçelerinden Cumhuriyet ve Levent mahallelerindeki seçim bürolarının açılışı da, bu semtlerde uzun yıllardır görülmeyen kalabalıkların toplandığı mitinglere dönüştü. İrili ufaklı onlarca Türk Bayrağının yanı sıra CHP’nin altı oklu flamaları, adayların afişleriyle süslenen cadde ve sokaklarda gün boyu dinmeyen davul-zurna sesleri, Yüreğir’de yaklaşan halk iktidarının erken kutlaması gibiydi.

Toplantılara katılan binlerce mahalle sakininin seçim minibüslerinden çalınan şarkılara hep bir ağızdan eşlik ettiği açılış törenlerine CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan, Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, CHP İl Başkanı Orhan Sümer, CHP eski milletvekili Tacidar Seyhan ‘da katıldı.

Çalmadan hizmet yapacağım

“Yüreğir’in yağız çocuğu. Sizin öz evladınız” diye anons edilen Orhan Bayram ise halka seslenmek için mikrofonu eline aldığında, alkış tufanı ve kadınların çektiği zılgıtlar koptu.

“Az kaldı. 30 Mart’ta belediyenin kapılarını bir daha sizlere kapanmamak üzere açacağız” diyerek sözlerine başlayan CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Orhan Bayram şunları söyledi:

“Hizmet fakiri Yüreğir’e hizmet götürmek için geliyorum. Yüreğir’i sizle birlikte yönetmek için geliyorum. Makam odamın kapısı şimdiki gibi halka kapalı olmayacak, her zaman açık olacak. Ben içinizden birisiyim. Bu sokaklarda çocukluğum geçti, bu sokaklarda büyüdüm. Dışarıdan gelmedim. Sizin yaşadığınız bütün sıkıntıları biliyorum. Yüreğir’de doğru dürüst bir düğün salonu yok, insanlar Seyhan’a Çukurova’ya bin bir güçlükle bir düğüne gidip geliyorlar. Bir kapalı semt pazarı yok, sokaklara ilkel biçimde pazarlar kuruluyor, ne vatandaş alış veriş yapabiliyor ne pazarcı satış yapabiliyor. Gençler için spor sahaları yok. Çocuklar için oyun alanları yok. Yaşlılar, emekliler için gezinti ve dinlenme alanları yok. Yüreğir’in kaderi bu mu olmalı? Allah nasip ederse biz belediyeyi kazandığımızda bu eksikliklerin hepsini gidereceğiz. Yüreğir’i 7’den 77’ye insanların güven içinde yaşayabilecekleri, çağdaş bir kent olması için çaba harcayacağım. En önemlisi bu ve diğer hizmetleri harama el uzatmadan, çalmadan yapacağıma söz veriyorum…”
 


 


 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2014, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER