banner6

Bebek yüzlü suç makinesi

Yaşları 14 ile 16 arasında değişen üç çocuk, önce bir Suriyeliye ait elektrikli motosiklet çalıp, ardından 64 yaşındaki Recai Çırak’ın cep telefonunu alıp kaçtı.

Bebek yüzlü suç makinesi

Tevfik DİNÇKALMIŞ

ADANA (İLKHABER) - Adana’da kapkaçtan yakalanan ve yaşları 14 ile 16 arasında değişen 3 çocuğun, suç dosyaları kabarık çıktı. Gözaltına alınan B.P.’nin 56 ayrı suçtan hakkında işlem yapıldığı ortaya çıkarken, adliyeye sevk edilirken de; “Ben Superman’im” dedi.

16 Ağustos’ta merkez ilçe Seyhan’a bağlı Mithatpaşa Mahallesi’nde yaşanan olayda iddiaya göre; üç yakın arkadaş B.P. (14), E.Ş. (15) ve O.İ. (16) önce bir Suriyeliye ait 3 tekerlekli elektrikli motosikleti çaldı; ardından ise yürürken cep telefonuyla konuşan Recai Çırak’ın telefonunu çaldı.

B.P., motosikleti kullanıp Çırak’a yaklaşırken, arka kasada bulunan E.Ş. de şahsın elindeki cep telefonunu alıp hızla olay yerinden kaçtı. Recai Çırak, polisi arayıp yardım istedi. Kısa sürede olay yerine gelen, Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, kaçan zanlıların peşine düştü.

YAŞININ 4 KATI SABIKASI VAR!

Bölgedeki güvenlik kameralarını inceleyen polis, her üç şüphelinin de kimliğine ulaştı. Yapılan incelemelere göre elektrikli motosikleti kullanan B.P.’nin, yaşının tam 4 katı sabıkası olduğu; daha önce hırsızlık, yaralama, hakaret ve hayvana şiddet gibi olaydan tam 56 ayrı suça karıştığı ortaya çıktı. Diğer şüpheli O.İ.’nin de benzer suçlardan 27 ve E.Ş.’nin de 14 ayrı suç dosyası olduğu ortaya çıktı.

Polis, yakaladığı B.P. ve E.Ş.’yi yaşları küçük olduğu için Çocuk Şube Müdürlüğü’ne teslim etti. Adresinde bulunamayan O.İ. ise, kaçmayı başardı. Sorgularında haklarındaki suçlamaları kabul eden çocuk şüpheliler, adliyeye sevk edildi. B.P. de bu esnada kendisini görüntüleyen gazetecilere; “Unutma, dal kırıldığı yerden; insan kırıldığı kalpten kopar. Ben bir sihirbazım” demesi dikkat çekti. Her iki çocuk zanlı da ailelerine teslim edilmek üzere serbest bırakıldı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER