banner6

BES’ten 70 puan açıklaması

Büro Emekçileri Sendikası (BES) Adana Şubesi üüyeleri, Defterdarlık ve Gelir Uzmanlığı sınavlarına ilişkin, “Sınavlarda mülakat koşulunun kaldırılarak 70 puan alan tüm maliye emekçilerinin uzmanlık kadrolarına atanmasını” talebinde bulundu.

BES’ten 70 puan açıklaması

Bayram BULUT

 

ADANA (İLKHABER)- Büro Emekçileri Sendikası (BES) Adana Şubesi üüyeleri, Defterdarlık ve Gelir Uzmanlığı sınavlarına ilişkin, “Sınavlarda mülakat koşulunun kaldırılarak 70 puan alan tüm maliye emekçilerinin uzmanlık kadrolarına atanmasını” talebinde bulundu.

Geçtiğimiz yıl defterdarlık ve gelir uzmanlığı sınavlarının açılmasına yönelik çıkarılan düzenlemeden sonra yasanın uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar geçtiğimiz günlerde belli oldu. Daha önce uzmanlık sınavlarına girişin ön koşulu olan KPSS şartının kaldırılmış olması olumlu karşılanırken sınavlarda başarı puanının 70’ten 75’e çıkarılması tepkilere neden oldu.

Konuyla ilgili BES Adana Şubesi üyeleri  Seyhan 5 Ocak Vergi Dairesi önünde açıklama yaptı. Açıklamayı BES Adana Şube Başkanı Fatma Sarıoğuz okudu. Maliye emekçilerinin  15 yılda önce gelir ve gider birimleri olarak, sonrasında kendi içlerinde uzman olan, olmayan, kurum içi özel sınavla uzman olan, yeterlilikle uzman olan gibi ayrımların söz konusu olduğunu ifade eden Sarıoğuz,  “Sendika olarak başarı puanının artırılması ve mülakat koşulunun getirilmesine ilişkin hukuk büromuz yürütmenin durdurulmasını da içeren dava açma hazırlıklarını yapmakta olup dava dilekçemiz en kısa zamanda maliye emekçileri ile paylaşılacaktır. Yetkilileri çalışanlarının taleplerine kulak vermeye çağırıyoruz. Açılacak sınavlarda mülakat koşulunun kaldırılarak 70 puan alan tüm maliye emekçilerinin uzmanlık kadrolarına atanması için mücadele etmeye devam edeceğimizi sınav süreçlerinin adil olması için sendika olarak üzerimize düşeni kararlılıkla yapacağımızı kamuoyu ve maliye emekçileri ile bir kez daha paylaşıyoruz.” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42