banner6

Beylikdüzü'nde 120 m2 daire icradan satılıktır

Beylikdüzü'nde 120 m2 daire icradan satılıktır

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

 

2021/3145 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, Yakuplu Mahallesi, 302 ada 1 parsel, D-2 Blok, 2. Kat, 7 numaralı mesken niteliğindeki taşınmaz ulaşımı kolay ve belediyenin sunmuş olduğu her türlü altyapı hizmetinden yararlanabilecek konumdadır. Beylikdüzü İlçesi, Yakuplu Mahallesi, 302 ada 1 parsel, D-2 Blok, 2. Kat7 numaralı mesken niteliğindeki taşınmaz, 3+1 olup, onaylı mimari projesine göre net 120 m2'dir. Meskenin iç mahal tefrişatında oda ve salon laminant parke kaplamalı, ıslak hacimler seramik kaplamalı, duvarlar saten alçı boyalı kısmende desenli, mutfak tezgahlı ve ahşap dolaplı banyosu duşa kabinli, ahşap iç kapılı, çelik dış kapılı, balkon katlanır camekanlı, pencereler pvc ve ısıcamlı olup doğalgaz ısıtmalı, elektrik ve sıhhi tesisatı mevcuttur. Mesken site içerisinde olup açık otoparklı, bakımlı peyzajlı ve ticari ünitelerin bulunduğu, özel ve güvenlik kameralı bir sitede bulunmaktadır. Taşınmaz kuş uçuşu takribi Marmara Denizine 1500 metre, Güzelyurt Metrobüs Durağı ve D-100 karayoluna 3000 metre, Beylikdüzü Kaymakamlığına 1500 metre, Liman Cad. 500 metre, Beylikdüzü Belediyesine 4000 metre yatay uzaklıklardadır.
Adresi:Marmara Mahallesi Önder Caddesi No:5L İhlas Marmara Evleri 1. Kısım Daire:7 Beylikdüzü/ İSTANBUL
Yüzölçümü: 222.389 m2
Arsa Payı 9/12480


İmar Durumu: 1/1000 ölçekli Yakuplu Revizyon İmar Planında bir kısım konut alanı (Emsal=1.25, Blok Nizam, 9 kat) bir kısım konut alanı (E:0.80, Blok Nizam 5 Kat) bir kısım Ticaret alanı (1 kat), bir kısmı Ticaret alanı (Max:H.2 kat) bir kısım Ticaret alanı, bir kısım park alanı+genel sığınak+Afet sonrası çadırlı kamp alanı, bir kısmı da İmar yolu ve otopark olarak belirlenmektedir.


Kıymeti 700.000,00 TL KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir

1. Satış Günü 11/10/2021 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü 11/11/2021 günü 14:30 - 14:35 arası


Satış Yeri: İCRA MEZAT SALONU BÜYÜKÇEKMECE ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI YANI EKİNOBA MAH LONDRA ASFALTI YAN YOL 105/1 AYMERKEZ AVM KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/3145 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/08/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/839636/emlak/konut/beylikduzunde-120-m2-daire-icradan-satiliktir

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER