banner6

Beylikdüzü'nde 90 m2 depolu dükkan icradan satılıktır

Beylikdüzü'nde 90 m2 depolu dükkan icradan satılıktır

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

 

2021/10 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe, 1635 Ada, 11 Parsel, GÜRPINAR Mahalle/Köy, F Blok Zemin Kat Mevkii, 20 Nolu Bağımsız Bölüm Dükkan merkezi konumda bulunduğu, ulaşımı kolay bölgede, çarşıya pazaa, resmi kurumlara, sağlık kurumlarına ve alışveriş merkezlerine yakın mesafede, ana taşınmaz üzerinde A,B,C,D,E ve F blok adlandırılmış 6 blok mevcut olduğu, yapılar betonarme karkas tarzda inşa edilmiş, sitede ortak havuz mevcut olup, satışa konu taşınmaz F bloğun zemin katında yer alan depolu dükkan nitelikli taşınmazdar, taşınmaz zemin kat 54 m2, bodrum kat 36 m2 olmak üzere toplam 90 m2 alanadan ibarettir.
Adresi Adnan Kahveci Mah. Erenler Cad Ve Buse Sok. Arasında Yer Almaktadır.Beylikdüzü/ İSTANBUL
Yüzölçümü 90 m2
Arsa Payı 90/12990
İmar Durumu :Beylikdüzü Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün yazıları ile İBB Başkanlığı tarafından 09/06/2011 tarihinde onaylanan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında; Beylikdüzü, Adnan Kahveci Mah. 1635 ada, 11 parsel, Konut Alanı (Taks=0.25- Ayrık Nizam 5 Kat) kısmen yapı yasak alanı olarak planlanmıştır.

Kıymeti 1.152.000,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü 20/10/2021 günü 11:05 - 11:10 arası
2. Satış Günü 24/11/2021 günü 11:05 - 11:10 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:105/1 Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ : Adresleri tapuda kayıtlı olmayan mübrez tapuda kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/08/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/840525/emlak/is-yeri-ve-ticari-isletme/beylikduzunde-90-m2-depolu-dukkan-icradan-satiliktir

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42