Bir özlem gideriliyor

Yüreğir Karşıyaka Sanayi Sitesi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı

Bir özlem gideriliyor

Bir özlem gideriliyorADANA (İHA) - Adana Oto Tamirciler Esnaf Odası ile Adana Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası tarafından yaptırılan Yüreğir Karşıyaka Sanayi Sitesi'nin temeli törenle atıldı.
Törende konuşan Oto Tamirciler Esnaf Odası ve Seyhan Sanayi Sitesi Başkanı Muhittin Doğan, projede, 90 bin metrekare arsaya 420 iş yeri yapılacağını ve 2017 yılı mayıs ayında hak sahiplerine teslim edileceğini belirterek, "Esnaf ve sanatkarlarımız için site çalışmasını Seyhan'da başlattık, Yüreğir'de devam ediyoruz. Bu siteleri yaparak, esnaf - sanatkarlarımızın mahalle ve sokak aralarında, kötü şartlarda çalışmaktan kurtarmayı amaçladık. İnşallah, yeni sitemizde esnaf - sanatkarlarımız çok daha temiz ve sağlıklı koşullarda, kendilerine yakışır ortamda çalışmalarını sürdürecekler" dedi.
Yüreğir Belediye Başkan Vekili Burhan Ülger de, Başkan Mahmut Çelikcan'ın şehir dışında bulunması nedeniyle törene katılamadığını belirterek, sitenin esnaf sanatkarlara hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise, Seyhan'da başkan olsa da, kendisinin de Yüreğir'in çocuğu olduğunu, böyle bir sitenin yapımından mutluluk duyduğunu ifade etti. Karalar, "Bir yerde ekmek, aş, iş yoksa orada huzur da, demokrasi de yoktur. Ülkenin en önemli sorunu istihdam ve işsizliğe çözüm adına yapılan yatırımları destekliyoruz. Adana'da hala şehir içinde bulunan esnaf var, kötü görüntüler var, trafiği sıkıştırıyorlar, bunları şehir dışındaki sitelere taşımayı düşünüyoruz. Şehri yaşanabilir hale getirmek için sitelere ihtiyacımız var. Biz de Seyhan Belediyesi olarak 1500 dönüm yer aldık, onu hem mermercilere, hem ayakkabıcılara yer yapacağız. Küçük esnaf - sanatkara devlet teşvik verirse, şehir boşalır, düzene girer" diye konuştu.
Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu da, esnaf - sanatkarların temel atma törenini kendileriyle paylaştığı için teşekkür ederken, ülkenin son aylarda yaşadığı terör olayları nedeniyle, moral verici çalışmalara önem verilmesini istedi. Horozoğlu, "Bu ülkede taş üstüne taş koyanlara minnettarız. Devletin elbette bu işlere ön ayak olması lazım. Ama demokratik ülkede, özellikle kooperatifçilik kanalıyla bu işlere başlamak ve devletin bu işlere var gücüyle destek olması gerekir diye düşünüyorum. Adana'da mahalle arasında çalışan esnaflarımızı kurtarıp, onları hijyenik ortamda, sosyal donatımları olan, gürültüsüz ortama taşımak gerektiğini de düşünüyor, bu sitenin esnaf - sanatkarlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.
Daha sonra yVali Horozoğlu ile protokol mensupları "Hayırlı uğurlu olsun" diyerek elbirliğiyle butona basarak, inşaatın temelini attılar.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2015, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2