banner6

Bir rüya daha gerçekleşti

Mardin Artuklu Üniversitesi'ne bağlı Meslek Yüksek Okulu, Ömerli'de düzenlenen muhteşem bir törenle eğitim startını verdi

Bir rüya daha gerçekleşti

Bir rüya daha gerçekleşti 

 

 

Adnan AVUKA

MARDİN(İLKHABER) – Mardin'in hızla gelişen ilçelerdinden birisi olan  Ömerli'de kelimenin tam anlamıyla bir bayram havası esti. Belediye Başkanı Mimar Yılmaz Altındağ'ın 4 yıldan beri olağanüstü çabaları sonuç verdi ve büyük bir özlemle beklenen  Mardin artuklu Üniversitesi'ne bağlı Meslek Yüksek Okulu Büro Yönetimi eğitim öğretim döneminin startını verdi.

Büyük heyecan uyandıran açılış töreninde Vali Dr. Ahmet Cengiz, Belediye Başkanı Yılmaz Altındağ, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Bedii Omay, Ömerli Kaymakamı Tekin Erdemir, öğretim üyeleri ve Ömerli'yi yönetenler ile çok sayıda vatandaş hazır bulundu. Özellikle kadınların bebeleri ile gelip”Çocuklarımız artık kendi memleketinde yüksek okul okuyacaklardır. İki yıllık okul inşallah ileride fakülteye dönüşür ve kendi evlatlarımız büyükşehirlere gitmezler.” diyerek sevinçlerini dile getirdi.

Açılışta konuşan Ömerli Belediye Başkanı Yılmaz Altındağ,”Çok uğraştık ama başardık. Bu başarı benim değil burada kendi okullarında okuyacak çocuklarımızın başarısıdır. İnşallah bu sadece Meslek Yüksek okul olarak değil yakın bir zamanda fakülteye dönüştürülecektir ve o zaman daha mutlu ve daha gururlu olacağız.” dedi.

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Bedii Omay ile Mardin Valisi Dr. Ahmet Cengiz bir ilde veya bir ilçede kurulmuş olan bir  üniversite veya fakültenin insanlara ve ülkenin ekonomisine faydalarının büyük olacağına ve insanlar arasındaki yaşam kalitesinin daha da artacağına dikkatçekti.

Ömerli Belediyesi tarafından tahsil edilen hizmet binasında modern bir konferans salonu da bulunuyor. 

90 öğrenci kapasitesine sahip okula ilk kayıt 20 öğrenci tarafından yaptırıldı.

 

 

  

  

 

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2014, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER