banner6

Boşnaklardan Aldırmaz’a tatlılı ve börekli teşekkür ziyareti

Adana Balkan Boşnak Türkleri Dostluk ve Kültür Derneği Srebenitsa Soykırım Anıtı’nı yaptırdığı için Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’a teşekkür etti.

Boşnaklardan Aldırmaz’a tatlılı ve börekli teşekkür ziyareti

ADANA (İLKHABER) Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’a, Srebrenitsa Soykırım Anıtını’ı yaptırdığı için Boşnakların dünyaca ünlü pita böreği ve tatlısıyla teşekkür ziyaretinde bulunan Adana Balkan Boşnak Türkleri Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı Züleyha Özbek ve yönetim kurulu üyeleri minnettarlıklarını dile getirdi.

Zihni Aldırmaz’ın hizmetlerini asla unutmayacaklarını belirten Züleyha Özbek, Srebsrenitsa Soykırım Anıtı’nın dünya barışına katkıda bulunacağını söyledi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da, soykırımın insanık utancı olduğunu ve yenilerinin yaşanmaması için unutturulmaması gerektiğini söyledi. Yeni neslin geçmişte yaşanan acıları öğrenmesini ve ders almasını istediklerini ifade eden Zihni Aldırmaz, “Srebrenitsa Soykırım Anıtı hem orada katledilen insanlarımızın anısını yaşatacak, hem de soykırımın nasıl bir insanlık dramı, suçu olduğunu yeni nesile öğretecektir” dedi.

Adana Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği’nin, Hocalı Soykırım Anıtı  başvurusunu da değerlendirmeye aldıklarını, yine Merkez Park içinde böyle bir anıt için gerekli çalışmaları başlattıklarını belirten Zihni Aldırmaz, başkanlık makamında olsun ya da olmasın, Adana için çalışmaya devam edeceğini kaydetti.

Adana Balkan Boşnak Türkleri Kültür ve Dostluk Derneği’nin kendilerine ait bir mekanlarının bulunmadığını da öğrenen Zihni Aldırmaz, Mimar Sinan Kültür Parkı tesisleri içinde derneğe yer tahsis edilmesi için talimat da verdi.

Zihni Aldırmaz, konuklarına masa saati ve köstekli saat hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2014, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER