Bu ayıp kimin?

Doğal güzelliğiyle, insanları mıknatıs gibi kendisine çeken Adnan Menderes Bulvarı’ndaki tuvalet bakımsızlıktan dolayı vatandaşların midesini bulandırıyor

Bu ayıp kimin?

Bu ayıp kimin?

 

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Adanalıların özellikle hafta sonu yoğun olarak kullandıkları Adnan Menderes Bulvarı üzerinde bulunan piknik alanlarının kullanımında olan tuvaletler kullanılamaz duruma geldi. Vatandaşlar, kullanım dışı olan tuvaletler nedeniyle belediyelere tepki gösterdi.

Adnan Menderes Bulvarı doğal güzelliğiyle kış aylarında dahi insanları bir mıknatıs gibi kendisine çekiyor.  Piknikçilerin akınına uğrayan alanın üst kısmında bayan ve erkek olmak üzere tuvalet bulunuyor. Ancak hiçbir bakım yapılmayan tuvaletlerin son durumu içler acısı halde. Tuvaletlerin kapıları sökülmüş, lavaboları, muslukları çıkartılmış bir durumda. Su bile olmayan tuvaletin içi ise adeta mide bulandırıyor.

Piknik yapmaya gelen vatandaşlar ellerini yıkamak için dahi sularını yanında getiriyor. Tuvalet ihtiyaçlarını ise gidermek isteyen vatandaş korkunç manzarayla karşılaşınca ihtiyaçlarını gideremeden tuvaletler geri dönmek zorunda kalıyor. İnsanların yoğun olarak kullandıkları bu alandaki tuvaletlere Adana Büyükşehir Belediyesi’nin bakım yapmaması ise tepkilere neden oluyor.

Vatandaşlar, Seyhan Baraj Gölü’nün hemen yanında olan bu piknik alanının gerçekten kent için önemli yerlerden birinin olduğunu ve bu güzelliğe belediyelerinde sahip çıkması gerektiğini söyledi. Vatandaşlar, “Bizler bu güzelliğe sahip bir kentte olmaktan gerçekten çok mutluyuz. Ancak görüldüğü gibi tuvaletler kullanılamaz durumda. İnsanlar ihtiyaçlarını bu tuvaletlerde gideremiyor. Her türlü pislik tuvaletlerin içinde mevcut. Sanırım dışarıdan birileri kapıları, muslukları, lavaboları çalmış. Bizler Adana Büyükşehir Belediyesi’nden bu tuvaletlere bakım yapılmasını istiyoruz” dediler.

 

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2015, 15:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2