banner6

Bu dernek köprü olacak

Toplum yararı amaçlı Sokak Satıcıları Esnafları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kuruldu.

Bu dernek köprü olacak

ADANA (İLKHABER) -  Sokak Satıcıları Esnafları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kuruldu. Dernek Başkanı Hasan Saylan ve 10 yönetim kurulu üyesi öncülüğünde kurulan derneğin ‘Artık Adana İçin Biz de Varız’ sloganı ile faaliyetlerine başlayacağı öğrenildi. Toplum yararına olacak derneğin hazırlanan projelerle sokaklarda satıcıların kalmamasını satıcıların kentin çeşitli yerlerinde mobil sistemle vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetleri vermeleri sağlaması bekleniyor.

Sokak Satıcıları Esnafları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Saylan çok yeni bir dernek olduklarını söyledi. Resmi işlemlerin yeni tamlandığını ve resmi anlamda artık dernek çalışmalarının başladığını belirten Saylan, “Artık seyyar satıcılar olarak dernekleştik. Derneğimizin amacı topluma faydalı olmak. Bizler arkadaşlarımızla birlikte ihraç fazlası ürünleri uygun fiyata vatandaşlara sunuyoruz. Buradaki herkes evine ekmek götürebilmek için çalışıyor. Ancak bir çok zaman istenmeyen olaylar meydana geliyor. Bizler bunları önlemek için kolları sıvadık. Birbirinden önemli projelerimiz var. Bu projelere destek verilmesi durumunda hem esnaflarımız, hem belediye ve diğer kurumlar, hem de Adana kazanacaktır.” dedi.

Projelerini ilerleyen günlerde Seyhan Kültür Merkezi’nde düzenleyecekleri geniş katılımlı tören ile kamuoyuna duyuracaklarını kaydeden Saylan, “Bunun için hazırlıklarımız sürüyor. Ama size kısaca bazı projelerimi anlatabilirim. Kentin uygun noktalarına mobil stantlar kurarak buralarda gerekli görülen meyve sebze ve diğer ihtiyaçlar bu alanlarda tertip düzen içinde kimseyi rahatsız etmeden satılmasını planlıyoruz. Bunun dışında çok önemli projelerimiz var ama bu projelerimizi gecemizde anlatmayı daha uygun görüyoruz” diye konuştu.

Derneklerin köprü görevini göreceğini anlatan Saylan, SODES ve KOSGEP’e projelerimizi sunacağız. Onlarında olurunu desteğini alarak Adana’mız ve üyelerimiz için önemli işler başaracağımıza inanıyoruz. Adana’da çok fazla uygun yer var. Kaldırımların boşalması için bu uygun yerler için hazırladığımız projelerimizi belediyelere ve ilgili kuruluşlarla paylaşacağız. Bana göre D 400 karayolu üzerinde yapılan alt geçidin üstü kapanıp buraya işportacı arkadaşlarımızın yer alacağı pazarlar kurulabilir. Bu pazarlarda ihraç fazlası ürünleri halka uygun fiyata satabiliriz. Hem böylece kaldırımlardan da arkadaşlarımız çekilmiş olurlar” şeklinde konuştu.

Kurum ve kuruluşlar, bürokrat ve iş adamlarından kendilerine destek vermelerini isteyen Saylan, “Bizler Adana için çalışacağız. Adanamıza katkı koymak istiyoruz. Dernek olarak kendimize aylar öncesinden hedef belirledik. Arkadaşlarımızla dayanışacağımız ve 2 Bin kişiyi istihdam edecek yerler açmak istiyoruz. Biz Adana için mücadele vereceğiz. Umarız bizim bu kavgamızda herkes yanımızda olur. Bizler herkesi seviyoruz herkesinde bizi sevmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2014, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER