banner6

Bu, garabet olmayacak!

Ak Parti Adana Milletvekili Erdinç, Adana Metrosu'nun 2. etap çalışmasının kentin ihtiyacını karşılayacağını söyledi ve ekledi:

Bu, garabet olmayacak!

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - AK Parti Milletvekili Şükrü Erdinç, Adana metrosunda yapılacak olan 2. etap çalışmasının kentin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde olacağını söyledi.

AK Parti Milletvekili Şükrü Erdinç, metro konusunda değerlendirmelerde bulundu. Metro’nun üniversiteye gidecek olan 2. etap çalışmasının yapıldığını dile getiren Erdinç, kamu kurum ve kuruluşlarının yakınından geçeceğini kaydetti. Çalışmaların proje bazında önemli bir aşamaya geldiğini hatırlatan Erdinç, “Adana’da gerçekten metro denen bir garabet var. Bildiğiniz gibi 2. etap projesi hastanelerden, kamu kurum kuruluşlarından ve üniversitenin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir proje. Bu projeyi Ulaştırma Bakanlığımız belediyelerinin ve üniversitenin ve kamu kurum kuruluşlarının olurunu alarak yaptı. 1. etap bizim bilgimiz dışında yapılmadığı için zaten vatandaş biliyor. Ama 2. etap gerçekten ihtiyaca cevap verecek şekilde olacak. İnşallah şuan ki gibi garabet bir şey olmayacak. Görüntü ve görsellik açısından garabet bir şey olmayacak. Hem şehir hastanemize, hem üniversiteye gidecek. Bunun yanı sıra tüm kamu, kurum ve kuruluşlarına gidecek. Ulaşım konusunda sıkıntı yaşanmayacak. Metronun görselliği de önemli ihtiyaca cevap vermesi de çok çok önemli. Bu tür kamu yatırımlarının en önemli özelliği çevresini dönüştürme imkanına sahip olması.” dedi.

Başbakan’ın 4 Haziran 2011 Adana’ya metro müjdesini verdiğini hatırlatan Erdinç, “2. etabının Ulaştırma Bakanlığı eliyle tamamlanması sözünü Başbakan 2011’de verdi. Bizde o sözün takipçisiyiz. Çalışmalar belli bir aşamaya gelmiştir proje bazında. Projeler tamamlandığında çalışmalar başlayacaktır. “ ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2014, 22:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER